Stříbro pro Libora Hrozu - Světový pohár 2013 - Chongquing

25. 03. 2013 | Rubrika: Sportovní lezení

V pátek odstartoval ve východočínském městě Chongqing svým prvním závodem IFSC Světový pohár 2013, a to v disciplínách bouldering a lezení na rychlost. Českou republiku reprezentoval Libor Hroza v lezení na rychlost. Předvedl výborný výkon v semifinále, přivezl stříbrnou medaili a úspěšně tak zahájil svou letošní sezonu v seriálu závodů IFSC Světového poháru.

Prvním místem v závodě na rychlost potvrdil své postavení vítěz SP 2012, Stanislav Kokorin (RUS), jako třetí skončil místní Qixin Zhong (CHN). V ženské kategorii zvítězila Aleksandra Rudzinska (POL), následována Julií Levochkina a Lulií Kaplina (obě RUS).

V boulderingu se na zlatých stupních také žádné překvapení nekonalo. Mezi muži navázal na své loňské úspěchy šampion SP 2012 Dmitrij Sharafutdinov (RUS), který jako jediný topoval všechny čtyři finálové cesty, následován Jakobem Schubertem (AUT) a překvapivě silným Tsukuru Hori (JPN). Zlato v kategorii žen pak svými výkony získala dvojnásobná vítězka SP Anna Stöhr (AUT), za ní se umístila mladá závodnice Momoka Oda (JPN) a Alex Puccio (USA).

Závodům v čínském Chongqingu přihlíželo několik tisíc návštěvníků, konaly se na otevřeném prostranství a každý se tak mohl stát přímým svědkem napínavých okamžiků a vynikajících výkonů těchto atletů. Na webu www.ifsc-climbing.org pak v průběhu dvou dnů závodu dosáhl přímý přenos dalších 20.000 zobrazení.

Následujícím zastavením SP v boulderingu bude francouzské Millau ve dnech 5. a 6. dubna 2013.

Výsledkové listiny

Níže několik fotografií z Chongquingu, další najdete na této adrese.

fotografie by Wilhelm Heiko byly použity s laskavým svolením Oewk