Známe Mistry ČR U14 v obtížnosti 2023!

20. 06. 2023 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Na lezecké stěne Jungle Letňany se v sobotu 17. června lezlo o tituly Mistrů ČR U14 v obtížnosti. Zabodovali Tobiáš Píro, Markéta Vaculíková, Šimon Motyčka, Julie Raszková, Adam Kohout a Adéla Bodanská.

Vítězové MČR

Více než sto mladých lezců kategorií U14 se sjelo v sobotu do Prahy, kde se na stěně Jungle Letňany konalo třetí kolo ČP a zároveň Mistrovství ČR v obtížnosti.

Závodilo se ve skvělé atmosféře, za bohaté podpory publika, což dodalo sílu a odhodlání nejednomu závodníkovi, ale přesto topovali jen ti nejlepší. Stavěčský tým vedený Vildou Chejnem si pro tuto příležitost připravil opravdu zajímavé cesty, které byly ve většině případů opravdovým prověřením všech lezeckých schopností.

V dívčí kategorii U10 si nejlépe vedly Markétka Vaculíková a Sierra Harpur. Obě děvčata, jako jediná, dokázala topovat jak obě kvalifikační, tak i finálovou cestu. O prvním místu, a tedy titulu Mistryně ČR, tak rozhodoval čas, který vynesl na nejvyšší stupeň Markétku. Podobně napjatý souboj jsme viděli také v chlapecké části, kde Tobiáše Píru, postupujícícho do finále z druhého místa, dolezl ve finále také liberecký závodník Šimon Kopáček. I přes shodné dosažení kroku 42+ se stal, na základě lepšího umístění v kvalifikaci, vítězem Tobík.

Markétka Vaculíková

Podobný scénář nastal také u dívek U12, kde výsledek kvalifikace rozhodoval o celkovém vítězství mezi Julčou Raszkovou a Kristinkou Vaclíkovou. Mistryní se nakonec stala Julča, ale i Kristinka může být se svým finálovým výkonem a zápisem 44+ naprosto spokojena. Mezi chlapci suverénně zářil maďarský závodník Mihály Balsai, který jako jediný topoval obě kvalifikační a následně také finálovou cestu. Mihály se tak stal vítězem závodu, titul Mistra ale ukořistil druhý v pořadí, Šimon Motyčka, který ve finále zalezl stejný výsledek spolu s Martinem Kopáčkem a i v jejich případě tak rozhodl kvalifikační výsledek.

Šimon Motyčka

V nejstarší kategorii U14 šlo o "souboj" mezi Adélkou Bodanskou, Elen Strculovou a Verčou Harmáčkovou, které do finále postupovaly ze sdíleného prvního místa. Tam se ale prosadila Adélka, která obě dívky o jeden krok přelezla a stala se tak zaslouženou vítězkou. Mezi chlapci si pro zlato dolezl Adam Kohout, který za sebou nechal favority Maxe Suchana a Davida Suchého.
Adéla Bodanská

Kompletní výsledky: chlapci, dívky

Kompletní fotogalerie

Gratulujeme vítězům a děkujeme všem závodníkům za úžasné výkony.

Velké díky patří také našim partnerům, kterými jsou Tendon, Auto Podbabská, Český ráj outdoor sports, hlavní město Praha a Národní sportovní agentura.

LOGA mčr

M. Košatková, ČHS