Talentovaná mládež SpS a SCM má za sebou další tréninky

24. 02. 2023 | Rubrika: Sportovní lezení

V druhé polovině února proběla další soustředění naší talentované mládeže. SpS TJ Baník Karviná připravilo společný trénink pro děti ze tří oddílů z Karviné, Ostravy a Brna, SCM mládež trénovala ve Slaném.

SpS

Matouš Pokorný - trenér SCM:
Součástí tréninku SCM byl seminář pro trenéry - téma IDO PORTAL. Vyzkoušeli jsme novou koncepci, kdy dopoledne byl blok teorie a cvičení jen pro trenéry. Členi SCM zatím měli na bouldrovce svůj trénink. Po obědě se obě skupiny spojily a následovala fáze cvičení pro děti, kterého se mohli , jako přihlížející, účastnit i trenéři. Ti tak měli šanci vidět cvičení v rámci IDA v praxi přímo s dětmi. Poté byla příležitost na dotazy.

Martina Janošová -  trenír SpS TJ Baník Karviná
Pro talentované děti zařazené do tří oddílů SpS - z Karviné, Ostravy a Brna jsme připravili další společný trénink. Celý trénink jsme pojali trochu jinak, a to bez lezení. Podobnému tréninku je věnována jen malá část tréninku na lezeckých stěnách. Po zahřátí a rozcvičce jsme se věnovali odrazové kontaktní síle. Dostatečně si vyzkoušeli odrazy a zjistili, jak je to důležité při lezení, např. při různých nábězích a skocích.

V další části jsme trochu zklidnili a pracovali na cvicích, kde se zapojoval střed těla z koordinace. Zde se děti měly navzájem hlídat, aby cvik prováděly správně a mohli co nejlépe vnímat a vidět rozdíly provedení cviků. Po náročných dvou hodinách tréninku následoval oběd. Ale jak to u dětí bývá, samy si přidaly a udělaly si dvacetiminutovou zábavu s míčem a zahrály si vybíjenou.

Odpolední fázi jsme zahájili cviky na střed těla, ale v první části jen silově koordinační s vlastní váhou. Následovalo další cvičení na stabilitu a zapojení středu zábavnou formou s velkými míči. Věřím, že se děti naučily něco nového a některé z nich cviky dovedly k dokonalosti, jiné nás mile překvapily svou houževnatostí. Děkuji kolegyni Míše Šimkové za pomoc.

ČHS