Facebook Instagram

Český horolezecký svaz

Světový Pohár v Chongqingu – 3. místo pro Libora Hrozu

22. 06. 2015 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

O víkendu 20. - 21. června se v čínském Chonqingu konal další závod Světového poháru v lezení na rychlost a v boulderingu. Českou republiku zde reprezentovali dva závodníci - Libor Hroza ml. v lezení na rychlost a Adam Ondra v boulderingu.

Libor Hroza prezentoval formu už v kvalifikaci, kde časem 5,61s zaostal jen setinu za světovým rekordem a vyhrál ji o více než půl vteřiny. Český reprezentant bez problémů postoupil až do semifinále, kde ho pád poslal do malého finále, tedy boje o třetí místo. Zde jeho soupeř Francouz Mawem spadl a Libor Hroza tak obsadil konečnou výbornou 3. pozici. V průběžném pořadí Světového poháru je Libor Hroza na 5. místě.

Z kvalifikace v boulderingu postoupil s přehledem z druhého místa ve skupině A a tedy celkově z dělené 3. - 4. pozice Adam Ondra, když čtyři z pěti kvalifikačních boulderů překonal na první pokus. Ze semifinále se Adam Ondra bohužel neprobojoval do finále o jediný pokus. Celkově se umístil se na 8. místě. Vítězem se stal Kanaďan Sean McColl před Korejcem Chonem a Japoncem Horim. V průběžném pořadí Světového poháru v této disciplíně je Adam Ondra na 2. místě o 6 bodů za vedoucím Američanem Colemanem.

IFSC Climbing World Cup Chongqing 2015 - Speed - Finals - Male/Female

Světový pohár v obou disciplínách pokračuje dalším závodem v Číně, a to 26. - 27. června ve městě Haiyang.