Sportovní lezení je v nominaci sportů na olympijské hry v Tokiu 2020

29. 09. 2015 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Dnes začíná nová éra sportovního lezení, které je oficiálně navrženo jako nový sport pro doprovodné akce na olympijských hrách v Tokiu 2020. Sportovní lezení slaví dílčí úspěch – dostalo se do užší nominace pěti ukázkových sportů.

Marco Scolaris, prezident IFSC – Mezinárodní federace sportovního lezení, uvedl:
"Je to velká čest, že jsme byli vybráni. Děkujeme za tuto fantastickou příležitost a uznání v rámci olympijského hnutí. Samozřejmě, že je před námi ještě dlouhá cesta, a my všichni v IFSC jsme hluboce zavázáni a připraveni splnit budoucí výzvy. Společně s našimi sportovci a národními federacemi dosáhneme nových výšin."

Finálního rozhodnutí se dočkáme na 129. zasedání Mezinárodního olympijského výboru v brazilském Rio de Janeiro, které proběhne v srpnu 2016.

V MF DNES a na webu iDNES.cz vyšel ve středu 30. 9. 2015 článek k novým sportům "Na surfu do Tokia? Olympiáda vyhlíží revoluční disciplíny"

Můžete si přečíst článek na webu IFSC a oficiální tiskovou zprávu.

Navštivte také FB stránku #sportclimbing2020, která je této události věnována.

Kateřina Zelenková (sekretariát)