Soustředění SCM v Jungle Letňany

20. 06. 2023 | Rubrika: Sportovní lezení

V sobotu 10. června proběhlo v tréninkovém centru ČHS - Jungle Letňany - další soustředění SCM zaměřené na obtížnost. Týden před konáním MČR U14 v této disciplíně si tak závodníci z kategorie U14 mohli doladit svou formu na závodních profilech.

scm trénink_1

Soustředění se zúčastnilo 14 dětí, za trenéry David Migal a Tomáš Sycha, s jištěním nám pomáhli rodiče dětí.

Na začátku čekalo lezce zahřátí formou hry, společné rozcvičení a rozlezení na ČHS boulderovce. Následovalo rozdělení do skupin, seznámení s vybranými cestami, pár slov k tomu, na co všechno se zaměřit při prohlídce závodní cesty, a šlo se na věc. V dopolední části bylo cílem dát co nejlepší OS/FL pokusy do 3-4 cest, které se svou obtížností blížily závodním cestám, které kategorii U14 čekají na nadcházejícím MČR. Důraz jsme kladli i na poctivou prohlídku a přípravu cesty, kterou děti stále podceňují. Vždy po pokusu jsme s dětmi jejich výkon rozebrali, poukázali na případné nedostatky a i pochválili to, co se povedlo. Své výkony si děti samy zapisovaly do společné tabulky.

scm trénink_3

Po obědové pauze jsme se těšili na dvouhodinovku v pohybové hale, kde většina z nás byla vůbec poprvé. Pod vedením gymnastky Majdy jsme nejprve absolvovali zahřívací část a rozcvičení. Velmi rychle jsme pochopili, že její flexibilitě se hned tak nevyrovnáme, ale určitě bychom i na ni měli zapracovat. Dále jsme se rozdělili na 3 skupiny a přesunuli se na jednotlivá nářadí. Vyzkoušeli jsme základní cviky, na hrazdě např. výmyky, předkopávání, toč vpřed, sklopku, na kladině cviky na rovnováhu, pokusy o hvězdu, na prostných třeba nácvik přemetu vpřed s pomůckou. Nemohli jsme vynechat ani trampolínu a skoky do molitanové jámy, které děti bavily nejvíc. Jen se pak vyhrabat ven. Myslím, že všichni si to patřičně užili, i když na trampolíně bychom určitě ještě vydrželi...

scm trénink fyzio_1

scm trénink fyzio_2

V odpolední lezecké části dokázali někteří ještě přidat pěkné pokusy do těžších cest, ostatní už se pouze dolezli v lehčích obtížnostech.

Díky všem za účast a předvedené výkony, rodičům za pomoc s jištěním.

T. Sycha, trenér SCM