Soustředění reprezentace v lezení na obtížnost – LC SmíchOff 22. – 23. 4. 2017

27. 04. 2017 | Rubrika: Sportovní lezení

V tréninkovém centru reprezentace LC SmíchOff se ve dnech 22. – 23. 4. konalo soustředění české reprezentace v lezení na obtížnost v dospělých i mládežnických kategoriích. Soustředění, jenž bylo otevřené také pro závodníky s odpovídající výkonností, kteří loni nebyli členy reprezentačních družstev, se zúčastnilo 27 lezců. Soustředění organizačně připravila Marie Dichtlová, na místě vedla Petra Adamovská a trenérsky zajistili Saša Gendová, Eliška Karešová  a Tomáš Binter, jimž výrazně pomohli další dobrovolníci z řad trenérů i rodičů.

SmíchOff

Pro soustředění tentokrát připravil tým stavěčů (tvořený držitelem nejvyšší mezinárodní stavěčské licence Janem Zbrankem a držiteli národních licencí Janem Šolcem a Martinem Jechem) zcela nové typové cesty, určené speciálně pro přípravu jednotlivých věkových kategorií na mezinárodní závody. Díky tomu mohli účastníci soustředění absolvovat pokusy o OS a Flash přelezy i trénink v cestách zaměřených speciálně na vybrané pohybové schopnosti a dovednosti.

_DSC5864

Závodníci absolvovali v sobotu i v neděli dvoufázový trénink. Náplní sobotní první fáze byly po informaci o zásadách a problémech při rozcvičení a rozlezení před maximálním výkonem OS a Flash pokusy v cestách určených dle kategorií a výkonosti. Druhá fáze pak obsahovala nácvik vybraných cest. Sobotní praktickou část uzavřely ukázky kompenzačních cvičení.  Nedělní první fáze zahrnovala technická cvičení a další OS pokusy, druhá fáze pak pro zájemce ukázky izolovaných prvků a pro všechny intervalový trénink.

_DSC5852

Řada závodníků předvedla výkony vysoké úrovně, což je před mezinárodní sezónou, která začne 27. 5. závodem Evropského poháru mládeže v rakouském Imstu, výborný signál. Děkujeme všem účastníkům soustředění za vynikající přístup, nasazení a spolupráci v příjemné atmosféře, stavěčům za skvělé cesty, fotografům za dokumentaci a tréninkovému centru reprezentace LC SmíchOFF za možnost zde soustředění realizovat. Poděkování patří také partnerům reprezentace dospělých a mládeže společnostem Montura a Rock Point.

_DSC5833

Komise soutěžního lezení ČHS

Foto Monika Brkalová a Tomáš Binter ml.