MČR v lezení na rychlost 2012

18. 12. 2012 | Rubrika: Sportovní lezení

V neděli 2. prosince 2012 uspořádal Lezecký klub Svitavy Mistrovství České republiky v lezení na rychlost pro mládež i dospělé.

S organizací závodů již máme celkem bohaté zkušenosti, ale stejně se vždy najde nějaký drobný zádrhel. Letos v podobě nefungující časomíry, kterou bylo nutno rychle opravit. Sundání chytů ze stěny, jejich umytí, stavění cest a podobné úkony jsou pak jen rutinní záležitostí. Závodů se zúčastnilo 38 závodníků. Nejobsazenější byly kategorie nejmenších dětí. Úplně chyběly holky v kategorii C a A. Potěšující bylo, že se na startovních listinách  objevila i nová jména a nové oddíly, které na závody v rychlosti obvykle nejezdí.

Nejlepších časů  na téměř 10 metrů vysoké stěně se sklonem cca 14 stupňů dosahoval Honza Kříž  a stal se po zásluze Mistrem ČR v kategorií A i v kategorii mužů. Dámskému závodnímu poli vévodila v dospělých i v nejstrší mládežnické kategorii Eva Křížová.

V závěru proběhlo vyhodnocení celého Českého poháru v lezení na rychlost, který se letos skládal ze čtyřech závodů (Praha, 2x Příbor a Svitavy).

Výsledky najdete Přehledu závodů ČR.

za pořadatele - Míra Doseděl