Libor Hroza stříbrný ve světovém poháru

20. 10. 2014 | Rubrika: Sportovní lezení

Ve dnech 18. – 19. 10. se v čínském Wujiang konal další závod Světového poháru. Soutěžilo se v lezení na obtížnost a rychlost, ve druhé disciplíně šlo o závěrečný podnik tohoto seriálu v roce 2014.

V lezení na rychlost se představilo 16 závodníků a vynikající výsledek zde vybojoval český reprezentant Libor Hroza ml., když nejprve dosáhl v kvalifikaci nejrychlejšího času, ve vyřazovacích bojích pak postoupil až do finále, kde podlehl vítěznému Číňanovi Zhongovi a získal tak stříbrnou medaili. Druhé místo mu patří i v konečném hodnocení Světového poháru 2014 v lezení na rychlost, vítězem seriálu se stal světový rekordman, Ukrajinec Boldyrev. Mezi ženami v posledním závodě zvítězila Ruska Maria Krasavina, která je zároveň i celkovou vítězkou SP 2014 v této disciplíně.

V lezení na obtížnost byl podnik v Číně jako obvykle závodem SP s nejnižší účastí, když se prezentovalo pouze 21 lezců a všichni tak lezli i semifinále, startovní pole bylo ovšem velmi kvalitní.

Adam Ondra postupoval z kvalifikace jako 7., když jednu cestu topoval společně se Španělem Ramónem Puigblanquem a ve druhé skončil 19., ale v semifinále se mu nedařilo a obsadil celkovou 19. příčku. Martin Jech postupoval z kvalifikace jako 20. a stejná pozice mu patřila i po semifinále, kde skončil se stejným výkonem jako Adam Ondra a Američan Messer, takže o konečném pořadí rozhodoval výsledek z kvalifikace. Vítězem závodu se stal Ital Stefano Ghisolfi, pro něhož to bylo první zlato ze závodu Světového poháru v životě.

Fotografie a videa si můžete prohlédnout na webu IFSC.

Seriál Světového poháru v lezení na obtížnost pokračuje už o víkendu závodem v japonském Inzai.

Tomáš Binter

fotografie Heiko Wilhelm, IFSC