La Sportiva Rock Award 2015 pro Adama Ondru

Festival Arco Rock Master 2015 v italském Arcu vyvrcholil v pátek 4. září udělováním cen již desátého ročníku Arco Rock Legends.

IMG_72671-1024x768

Ocenění La Sportiva Rock Award, určené nejlepšímu závodníkovi předchozí sezóny, získal Adam Ondra, který dokázal v roce 2014 vybojovat zlaté medaile na mistrovství světa v lezení na obtížnost i v boulderingu. Gratulujeme! Toto dvojité vítězství usnadnilo práci poroty, která rozhodovala mezi Adamem a dalšími dvěma nominovanými závodníky - Jacobem Schubertem (Rakousko) a Jain Kim (Korea).

Adam OndraAdam OndraAdam Ondra

Ocenění Salewa Rock Award, určené nejlepšímu sportovnímu lezci si v letošním roce odnesl Alexander Megos (Německo). Porota mu dala přednost před dalšími dvěma nominovanými špičkovými lezci - Angelou Eiter (Rakousko) a Ashimou Shiraishi (USA). Připomeňme, že opakovaným držitelem této ceny je Adam Ondra, který ji získal v letech 2008, 2010, 2011 a 2013.

A. Megos

Třetí udělovanou cenu, Aquafil Award, převzal John Elison, zakladatel Climbers against Cancer. Výtěžek sbírky pomáhá nejen jemu, ale i dalším, kdo se potýkají s touto nemocí.

J. Elison

Další informace i fotografie naleznete na webu na webu festivalu Rock Master.

B. Valentová, sekretariát ČHS