Akademické MČR v boulderingu

14. 03. 2017 | Rubrika: Sportovní lezení, RSS - iSport.cz

Na akademické MČR do Brna přijelo 37 závodníků, z toho 28 bojovalo o tituly akademických mistrů pro rok 2017. První odstartovala kvalifikace žen, kdy měly holky 90 minut na přelezení 8 bouldrů. Poté následovala přestavba bouldrů pro kvalifikaci mužů. I oni měli 90 minut na 8 boudrů. Bojovalo se do posledních minut a pořadí závodníků se pěkně rozřadilo. AMCR_2017

Během pauzy se opět stavěči pustili do přestavby bouldrů a v 15:00 mohlo začít finále žen za účasti Barbory Pragerové z VUT, Terezy Pinkasové z MU, Nikoly Bartošové z UK, Marie Vondrové z ČVUT, Terezy Pavelcové z UK, Anežky Radouchové z UJEP, Inky Matouškové z VUT a vítězky kvalifikace Andrey Pokorné z MU. Ve finále holky lezly 4 bouldry, kdy na každý měly 5 minut. S bouldry od Davida Kozla a Radovana Součka si ve finále nejlépe poradily Andrea Pokorná a Tereza Pavelcová, které vylezly všechny na první pokus a akademickou mistryní se dle výsledků z kvalifikace stala Andrea Pokorná z MU. Třetí místo obsadila VUT závodnice Inka Matoušková.

Stejný systém čekal od 17:00 i na muže. Do finále nastoupili v pořadí Juraj Kováčik z UK, Michal Barchánek z UK, Jan Handlíř, Matěj Zemčík a Martin Řezníček, všichni 3 z VUT, dále Petr Eliáš z MU, Rishat Khaibullin z VUT a Jan Jeliga z UK. Ve finále byl bezchybný právě vítěz kvalifikace Jan Jeliga z UK, těsně za ním skončil Rishat Khaibullin reprezentující VUT a třetí skončil Petr Eliáš z MU.

Tereza Kozlová