Adam Ondra vítězem závodu SP ve Valence

04. 11. 2013 | Rubrika: Sportovní lezení

Ve francouzské Valence se 1. - 2. 11. konal předposlední závod letošního seriálu Světového poháru v lezení na obtížnost. Vynikajícího úspěchu zde dosáhl český reprezentant Adam Ondra, když při svém prvním letošním startu ve Světovém poháru zvítězil.

Ze semifinále postupoval Adam Ondra na děleném 2. - 5. místě, ve finále však podal skvělý výkon, zatímco několik dalších favoritů chybovalo, a s převahou zvítězil před Seanem McCollem z Kanady a Francouzem Supperem.

Mezi ženami získala zlatou medaili Korejka Jain Kim, následovaná Slovinkou Minou Markovic na druhém a Mommoko Oda z Japonska na třetím místě.

Dalším českým závodníkům se nedařilo - Tereza Svobodová obsadila 33. místo, Martin Klemsa skončil 40. a Tomáš Binter 41.

Závod ve vyprodané hale měl vynikající atmosféru, o kterou se zasloužil i další český zástupce ve SP - hlavní stavěč Jan Zbranek, jehož cesty byly atraktivní pro diváky a dokonale rozřadily finalisty obou kategorií.

Tomáš Binter

Adam Ondra na závodě SP ve Valence, Francie - 1. - 2. 11. 2013

autorem fotografií je Tomáš Binter ml.