Mladí horalové - novinky pro rok 2024

06. 12. 2023 | Rubrika: Alpinismus, Oddíly a mládež

Pomalu se začíná roztáčet organizační kolotoč 7. ročníku soutěže Mladí horalové, který proběhne v roce 2024 a my vám k tomu přinášíme informace a novinky, které v novém ročníku nastanou.

MH

Soutěž Mladí horalové je určena především pro děti a mládež z oddílů ČHS, které to tíhne více k venkovnímu lezení a pohybu v horách než ke sportovnímu lezení na umělé stěně.

Soutěž je v roce 2024 určena dětem a mládeži narozeným v letech:

- 2016– 2011 (kat. U14)

- 2010 – 2007 (kat. U18)

V roce 2024 se soutěží na dvou úrovních:

2) oblastní kola

3) finálové (celorepublikové) kolo

Hlavní novinkou budou oblastní kola, která v roce 2024 proběhnou poprvé.

Do oblastních kol se již mohou pořadatelské oddíly přihlašovat. Není potřeba vyplňovat přihlášku, stačí poslat e-mailem na adresu mladi.horalove@horosvaz.cz svůj zájem, že byste se rádi stali pořadatelem oblastního kola. Do předmětu zprávy uveďte "Oblastní kolo MH 2024". Veškeré podrobnosti s vámi již doladí koordinátor Martin Mach.

Pořadatele oblastních kol vybere ČHS nejpozději do 30. 4. 2024.

Oblastní kola se mohou uskutečnit v období od 1. 1. do 15. 6. 2024.

Pořadatelům oblastních kol poskytne ČHS finanční dotaci dle možností rozpočtu ČHS. Výše bude upřesněna později.

Finálové kolo se uskuteční 13.–15. září 2024, v oblasti Studenecké skály. Pořádajícím oddílem se poprvé stane HO DUHA ÚO.

Do finálového kola soutěže se mohou oddíly přihlašovat v době od zveřejnění výzvy do 31. 5. 2024. Přihlášku je možné posílat výhradně e-mailem na adresu mladi.horalove@horosvaz.cz.

Do předmětu zprávy bude nutné uvést "Finále MH 2024"

Počet družstev startujících ve finálovém kole je z kapacitních důvodů omezen na 30. Přednostní právo zúčastnit se finálového kola soutěže mají vítězná družstva z oblastních kol. Dále bude v případě velkého zájmu rozhodovat datum přijetí přihlášky. Rozhodnutí o přijetí do finálového kola bude zveřejněno nejpozději 30. 6. 2024, poté, co budou známi vítězové oblastních kol.

Pravidla závodu pro rok 2024

2024_Mladi_horalové_pravidla