Souhlas s lezením na Polínském vrchu

02. 03. 2016 | Rubrika: Ochrana přírody

Městský úřad Nýřany vydal na základě žádosti ČHS souhlasné stanovisko s provozováním horolezectví na skalách Polínského vrchu v západních Čechách, který je zařazen mezi "významné krajinné prvky" ČR. O vydání souhlasného stanoviska jsme zažádali v reakci na opakované konflikty týkající se nejen lezení, ale i vjezdu aut a táboření.

Souhlas s provozováním horolezectví platí pro členy ČHS. Lezení je možné na stávajících cestách, prvovýstupy a osazování nového jištění není povoleno.

Vzhledem k opakovaným problémům spojeným s vjezdem aut a s tábořením je stanoveno, že pro vjezd aut je možno využívat jen "stávající cestní síť po souhlasu vydaném obcí Krsy", "k táboření bude využito plošiny v patě stěny" (táboření na platu pod stěnami je nepřípustné), "zakládání ohnišť jinde, než stanoví obec Krsy je nepřípustné". Upřesnění těchto podmínek bude dojednávat s obcí Krsy OVK západní Čechy, a poté vás budeme informovat.

Veškeré podmínky jsou v tomto dokumentu. Prosíme, abyste je dodržovali.

B. Valentová, sekretariát ČHS