Nové povolení pro Tetínské skály

Konečně máme nové povolení pro Tetínské skály nacházející se v Chráněné krajinné oblasti Český kras.

Povolení umožňuje vstup mimo veřejné cesty "za účelem provozování horolezectví" na území přírodní rezervace Tetínské skály a vztahuje se na sportovní lezení s lanem, nikoli na bouldering (ani na slackline, highline). Povolení platí pro všechny lezce, neboť se nově jedná o opatření obecné povahy. Platnost povolení je až do konce roku 2033.

Podmínky pro lezce jsou stejné jako dosud. K těm nejdůležitějším patří:

- možnost celoročního lezení

- lezení je povoleno v těchto sektorech Čelo, Inspirace, Tescoma, Centrál (levá, pravá část), Rajbas, Pod vodopádem, Zebra, a v sektorech Kavčí lom (levá, pravá část)

- lezení jen na stávajících cestách (vytváření nových cest není povoleno)

- zákaz vstupu na skalní terasy s vegetací na vrcholech stěn, sestupy jen slaněním

- zákaz poškozování a měnění povrchu skal

Samozřejmostí je šetrné chování k přírodě, respektování hnízdícího ptactva a případných místních uzavírek. Ve skalách není povoleno přespávat a bivakovat, povolení se nevztahuje na hromadné akce.

Lezení na Tetínských skalách je možné i díky obci Tetín, se kterou má ČHS uzavřenou smlouvu. Respektujte její požadavky a chovejte se ohleduplně (parkování, přístupové cesty apod.).

I nadále zde platí Provozní řád

Podrobné informace: PR Tetínské skály - OOP - 2023-2033

B. Valentová, ČHS