Státní podpora sportu na rok 2016 - aktualizace

21. 09. 2015 | Rubrika: O ČHS

AKTUALIZACE:

• MŠMT prodloužilo termín pro podávání žádostí. Kluby a oddíly, které chtějí žádat o dotace prostřednictvím ČHS, mohou zaslat žádost na sekretariát ČHS do 19.10. 2015.
  • Na základě rozhodnutí MŠMT ze dne 9.10.2015 podávají sportovní kluby žádosti o dotace z programu VIII přímo, nikoli prostřednictvím sportovních svazů. Potřebné informace i formulář žádosti je na webu MŠMT - program VIII aktualizace.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlásilo podmínky státní podpory sportu na rok 2016. Státní podpora je rozčleněna do deseti programů, z nichž dva jsou určeny na podporu sportovních klubů, oddílů apod.:

• program IV - Údržba a provoz sportovních zařízení
  • program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech

Program IV - Údržba a provoz sportovních zařízení

• Program je zaměřen na údržbu a provoz sportovních zařízení ve vlastnictví, výpůjčce nebo dlouhodobém pronájmu sportovních klubů, oddílů apod.
  • Sportovní klub, oddíl apod., který chce peníze z tohoto programu využít, musí být samostatným právním subjektem, vést účetnictví dle zákona č. 563/1991 Sb. a vybírat členské příspěvky. O podporu může žádat prostřednictvím celostátního sportovního svazu, jehož je členem. Pokud je klub sdružen v České unii sportu, může podat žádost i prostřednictvím této organizace.

Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech

• Program je zaměřen na sportovní, pohybovou a tělovýchovnou činnost mládeže ve sportovních klubech, oddílech apod., s tím, že podpora je zaměřena hlavně na zajištění práce trenérů, cvičitelů apod., a na nákup sportovního vybavení.
  • Sportovní klub, oddíl apod., který chce peníze z tohoto programu využít, musí být samostatným právním subjektem, vést účetnictví dle zákona č. 563/1991 Sb., a vybírat členské příspěvky. O podporu může žádat prostřednictvím celostátního sportovního svazu, jehož je členem. Pokud je klub sdružen v České unii sportu, může podat žádost i prostřednictvím této organizace.

Další informace o státní podpoře, o těchto programech, i formuláře pro podání žádostí naleznete na webu MŠMT:

Pokud budete podávat žádosti prostřednictvím ČUS, informace najdete zde:

Sportovní kluby, oddíly apod., které budou chtít o tyto dotace požádat prostřednictvím ČHS, musí zaslat kompletní žádost se všemi potřebnými dokumenty na sekretariát ČHS nejpozději do neděle 19.10.2015. Žádosti je nutno zaslat v tištěné podobě na adresu sekretariátu ČHS (Donská 275/9, 101 00 Praha 10) a současně elektronicky na adresu 4onxRWjjWoAs1~l7VX~r5bekc8MhTj. Postupovat můžete tak, že formulář pro podání žádosti, který je na webu MŠMT, vyplníte, a aniž byste jej odeslali na MŠMT, vytisknete, podepíšete a naskenujete.

B. Valentová, sekretariát ČHS