Připravovaná výstava o horolezectví v Českém ráji

24. 01. 2012 | Rubrika: O ČHS | Komentáře (0)

Muzeum Českého ráje v Turnově připravuje výstavu věnovanou horolezectví v Českém ráji, s tím, že výstava se postupně promění ve stálou expozici zaměřenou na toto téma. ČHS tento záměr samozřejmě přivítal a nabídl Muzeu Českého ráje spolupráci.

Pracovníci muzea nyní připravují koncept výstavy a mapují možnosti získání historických materiálů. Muzeum potřebuje shromáždit historické horolezecké vybavení včetně jisticích prostředků, aby bylo možno návštěvníkům výstavy ukázat,  jak velký kus cesty horolezectví během svého vývoje prošlo a s jakým vybavením byli horolezci před desetiletími schopni absolvovat výstupy, které dodnes budí respekt. Jedná se o stará lana, sedáky, lezečky...., vše, co pískaři v průběhu historie používali, včetně vybavení, které si lezci ještě na konci 80 let vyráběli sami.

Pokud nějaké historické horolezecké vybavení doma máte a byli byste je ochotni zapůjčit, kontaktujte prosím sekretariát ČHS - info@horosvaz.cz, 296 118 207, 739 304 182. Zapůjčení předmětů, popř. i darování, by samozřejmě bylo smluvně ošetřeno a předměty by byly uloženy v muzeu v bezpečí, v odpovídajících podmínkách.

Předem díky všem, kdo budou ochotni pomoci.

B. Valentová, tajemnice ČHS

| Komentáře(0)