Pozvánka na výstavu věnovanou horolezci a sochaři Valeriánu Karouškovi

11. 05. 2015 | Rubrika: O ČHS, Historie horolezectví

V Oblastní galerii Liberec se od 14. května do 30. srpna 2015 koná výstava Abstrakce - konkrétno - citovost, která je věnovaná zejména sochařskému dílu Valeriána Karouška. Výstava se koná u příležitosti 45. výročí úmrtí tohoto sochaře a horolezce, který zahynul spolu s ostatními členy Expedice Peru 1970 v lavině pod Huascaránem.

Pozvánka na výstavu

Valerián Karoušek byl nejen talentovaný sochař, ale také horolezec. Patřil k silné lezecké generaci začátku druhé poloviny 20. století, byl členem horolezeckého reprezentačního družstva a vděčíme mu za řadu krásných provovýstupů např. na Hruboskalsku. Více informací naleznete na webu hruboskalsko.cz.

Součástí výstavy bude i vzpomínkový večer věnovaný Expedici Peru 1970, jehož součástí budou fotografie dalšího z účastníků této expedice, Viléma Heckela. Vzpomínkový večer se bude konat 28. května 2015 od 17 hod.

B. Valentová, sekretariát ČHS