Pozvánka na valnou hromadu ČHS

19. 02. 2014 | Rubrika: O ČHS

Výkonný výbor ČHS zve své členy na valnou hromadu ČHS, která se bude konat v sobotu 22. března 2014 v Praze na Strahově.

Aktualizace

Oddíly, které potvrdily svoji účast nebo zastoupení na VH

HO Železný Brod (č. 266), HO Atlas Opava (č. 252), Klub horských sportů Kolín (č. 184), HO Horyinfo (č. 563), HO Smichoff (č. 608), LK Mšeno (298), HO Škrovád (84), HO USK (609), HO Neratovice (186), AKA Praha (24), TJ Český Ráj (2), HO Loko Beroun (162), HO Sokol Brno (317), HO Kralupy nad Vltavou (605), HK Chřiby (540), HK Rač (48), HO CC Dubí (347), HO Loko Teplice (217), HK Vyšehrad (54), Chupichata (391), HO Alpici (468), HO Řež (7), Alpin I Praha (270), KHS HoBrdy Příbram (261), HK Stáří Praha (112), Vertikal Klub Čáslav (216), HO Baník ČSA Karviná (168), HKO Police nad Metují (116), HO Himal (496), VHS Brno (277), HO Lokomotiva Ingstav Brno (562), HO Lezci Kladno (573), HO Vír (577), SK Skialp Pustevny (275), HO Hodonín (101), HO TJ Jiskra Tanvald (181), HO Lokomotiva Brno (120), Skvadra Pardubice (595), HO Bořeň (156), Lezení Már Rád (601), HO Mladá Boleslav (128), KH Zlín (34), HO Humanita (21), LK Mělník (299), HO TJ Sokol Staré Město (139), Jiskra Jablonec nad Nisou (117), HO Liaz Jablonec (144), HK Hlinsko (75), HO Synghesia Pardubice (42), Horský klub Frýdek-Místek (447), Horo Trutnov (209), HO Sakal (340), Sportovní klub (350), CC Ruzyně (466), HO TJ Lomnice (234), Klub přátel chlupatého lana (454), HO Tatran Havířov (499), Horal Šumperk (96), TJ Baník Karviná (193), LK Prachov (356), HO Lomnice nad Popelkou (234), HO ČSHP (570), HO Alpklub Brno (592), Sherpa Climb (441), HK Uherské Hradiště (52), CAO Děčín (351), HO Sokol (585), HO Ostrov nad Ohří (60), HO Bohnice (192),...

Informace o kandidátech do výkonného výboru a do disciplinární a revizní komise jsou v tomto článku.

Základní informace k VH

• sobota 22.3. 2014, od 9.30 do cca 16. hod. (registrace delegátů je možná již od 8.30 hod., prosíme o včasný příchod)
  • Praha 6 - Strahov, Zátopkova 100/2, aula v přízemí

Valné hromady se mohou dle stanov zúčastnit všichni členové ČHS, hlasovací a volební právo je od 18 let. Členy horolezeckých oddílů mohou na valné hromadě zastupovat dle stanov předsedové oddílů nebo jiné osoby, kterým dají plnou moc. Zastoupení na základě plné moci mohou využít i individuální členové.

Na programu letošní valné hromady jsou také volby nového výkonného výboru a volby disciplinární komise a revizní komise.

• Volby se řídí Jednacím a volebním řádem VH, směrnicí o svolávání a jednání VH a stanovami.
  • Disciplinární komise: VH volí 3 členy a 3 náhradníky. Volba je jednokolová, členy komise se stávají kandidáti, kteří získají nejvyšší počet hlasů, další tři se stávají náhradníky. Předsedu si zvolení členové komise volí sami ze svého středu.
  • Revizní komise: Volba je stejná jako v případě disciplinární komise s tím rozdílem, že je požadován pouze jeden náhradník.
  • Volby VV probíhají ve třech krocích. Nejprve je volen předseda, poté oba místopředsedové a nakonec čtyři členové VV. Pro zvolení předsedy, místopředsedů i členů je nutné získání stanoveného počtu hlasů. Pokud kandidáti stanovený počet hlasů nezískají, je volba neúspěšná. Podrobnosti stanovuje Jednací a volební řád ČHS, který schvaluje VH.
  • Na funkce v disciplinární a revizní komisi i ve výkonném výboru mohou kandidovat členové ČHS starší 18ti let (stanoveného věku musí být dosaženo nejpozději v den konání VH). Členství ve výkonném výboru je neslučitelné s členstvím v disciplinární komisi a v revizní komisi.
  • Člen ČHS může podat svoji kandidaturu sám, nebo jej může navrhnout jiný člen ČHS, skupina členů ČHS, nebo oddíl ČHS. Kandidaturu jiného člena ČHS lze podat pouze se souhlasem navrhované osoby; souhlas prověří sekretariát ČHS.
  • Návrhy kandidátů mohou být podávány průběžně do pátku 21.3. 2014 do 12 hod. (do oběda). Návrhy lze podávat prostřednictvím e-mailu info@horosvaz.cz (do předmětu zprávy napište Volby + orgán, kterého se kandidatura týká). K podání použijte formulář, který je k dispozici i na webu ČHS.
  • Informace o jednotlivých kandidátech budou postupně zveřejňovány na webu ČHS, aby se s nimi mohli členové ČHS včas seznámit. Kandidáti dostanou prostor pro krátkou prezentaci na valné hromadě.

Problémem valných hromad v posledních letech je usnášení schopnost. Prosíme proto zejména předsedy oddílů, které tvoří většinu členské základny ČHS, aby si sobotu 22.3. rezervovali a do Prahy přijeli. Pokud nebudou moci, prosíme, aby alespoň předali plnou moc některému jinému členovi, např. předsedovi jiného oddílu, aby byla valná hromada usnášení schopná a podařilo se schválit vše, co je pro činnost ČHS nezbytné (např. rozpočet). Přivítáme, pokud nás budete, stejně jako v předchozích letech, s předstihem informovat, zda s vaší účastí můžeme počítat. Stačí stručná informace mailem na info@horosvaz.cz. Předem děkujeme.

Dokumenty k VH ČHS 2014

Bulletin ČHS č. 66

Směrnice o svolávání a jednání VH

Návrh jednacího a volebního řádu 2014