Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Zpráva ze závodu SEP a Scarpa ČP na Slovensku.

13. 02. 2011 | Rubrika: Závodní skialpinismus | Komentáře (0)

Zpráva ze závodu SEP Aminostar Vertical Race Jasná 2011

 

         Dne 12. 2. 2011 se na Slovensku v Jasné uskutečnil závod Středoevropského poháru ve skialpinismu. Závod typu vertical race měl původně ostartovat od dolní stanice lanovky, poblíž hotelu Grand v Jasné, po sjezdových tratích a částečně i volným terénem do místa zvaného Luková, odtud do cíle na Chopok.

     Start byl naplánován na desátou hodinu dopolední. Bohužel počasí závodům ani pro tentokrát nepřálo.  Sobotní ráno nás přivítalo sněžením, zataženou oblohou, silným větrem a teplotou asi pět stupňů pod nulou.  Na Chopku bylo podle údajů web kamery dokonce mínus patnáct. To v kombinace již se zmíněným silným větrem a sněžením překazilo plány pořadatelů a závod tak musel být zkrácen, trasa tedy končila v místě Luková (1670 m. n. m.). Start byl odložen na jedenáctou hodinu, povinná výbava zredukována jen na oblečení, helmu a lékárnu.

     Odstartovalo se podle očekávání hodně z ostra. Mírnější sjezdovkou na Otupné, následovanou strmou černou, pak opět mírnějším průsekem do volného terénu, skrz kleč a borůvčí cikcaky k horní stanici lanovky na Lukové a před cílem padesátimetrová rovinka.  Nejrychlejší závodník měl za dvacet šest minut dozávoděno. Sjezdovky byly upravené, ve volném terénu se bylo třeba vypořádat s ledovými plotnami.  Celkové převýšení asi 600metrů. 

     Celkem se na start postavilo asi 140 závodníků z Polska, Slovenska a České republiky. Cílem proběhl jako první  Jozef Hlavčo ze Slovenska, za ním  Michal Štantejský následovaný Radkem Grohem. Čtvrté místo obsadil Ondra Fejfar.

     Na závěr třeba dodat, že po skončení závodu se počasí umoudřilo, přestalo sněžit a silně foukat. Čekání na vyhlášení výsledků již provázela skorojasná obloha a výhledy na nasvícené vrcholky Nízkých Tater.

 

Michal Štantejský

| Komentáře(0)