Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Vyhlášení závodů Českého poháru ve skialpinismu 2014

Vyhlášení závodů Českého poháru ve skialpinismu 2014
23. 12. 2013 | Rubrika: Závodní skialpinismus

Komise závodního skialpinismu Českého horolezeckého svazu vyhlašuje pro rok 2014 soutěž o Český pohár ve skialpinismu 2014 v kategoriích: muži, veteráni, ženy, junioři, juniorky, kadeti a kadetky. Do každého závodu bude zařazena nezávodní kategorie OPEN. Vítězem poháru se stane jednotlivec člen ČHS, který v absolutním pořadí získá nejvíce bodů ve čtyřech z pěti vyhlášených závodů v jednotlivých kategoriích. 

AKTUALIZACE 9.1.2014:

 

POZOR! vzhledem k nepřízni počasí se závod Skialp nad Hrobem uskuteční 8.2.2014 namísto plánovaného lednového termínu. Termín pro závod Noc tuleních pásů zůstává beze změny (www.noctulenichpasu.cz).


Muži, ženy a veteráni závodí v jednotlivcích i v družstvech, dle vyhlášení pořadatele závodu. Junioři a kadeti a kategorie open závodí pouze v jednotlivcích. Smíšená družstva závodí a jsou bodována v kategorii mužů.
Pro kvalifikaci na MS budou započteny výsledky ze dvou kvalifikačních závodů.
 
Každý závodník, organizátor či doprovod se účastní závodu na vlastní nebezpečí. Pro všechny kategorie je povinné používat ochranou přilbu s certifikátem UIAA na všech závodech, pouze pro kategorie OPEN lze použít přilby cyklistické.

Vítězem poháru se stane jednotlivec člen ČHS, který získá nejvíce bodů ve čtyřech závodech z pěti vyhlášených závodů. V případě rovnosti bodů bude přihlédnuto k součtu časů ze závodů, kterých se tyto závodníci shodně zúčastnili. Při snížení počtu závodů o jeden z důvodu zrušení se snižuje i počet započítávaných závodů do celkových výsledků.
 
Vyhlášení celkových výsledků Českého poháru bude provedeno při vyhlašování výsledků posledního závodu ve Špindlerově Mlýně 29.3.2014. Prvních šest závodníků v kategorii mužů a první tři závodníci v ostatních kategoriích získají věcné ceny věnované sponzory Českého poháru a komisí závodního skialpinismu při ČHS. Vítěz v každé kategorii obdrží putovní pohár věnovaný komisí závodního skialpinismu. Do bodování závodů Českého poháru bude zařazen pouze člen ČHS, pohár může získat na dobu jednoho roku pouze občan České republiky.

Přehled soutěžních kategorií, bodovací tabulku a přehled závodů Českého poháru ve skialpinismu 2014 naleznete v sekci Soutěžní skialpinismus.

 
Statistik Českého poháru
Jiří Kalousek
tel.: 606 725 100
e-mail: kalda@hscr.cz