Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Ohlédnutí za SCARPA Českým pohárem ve skialpinismu 2012

Ohlédnutí za SCARPA Českým pohárem ve skialpinismu 2012
17. 05. 2012 | Rubrika: Závodní skialpinismus

Začalo nám jaro a konečně je čas na chvíli odpočinku, ale je jasné, že za pár týdnů si budeme představovat zasněžené vrcholky hor a doufat v brzký návrat zimy a pro nás skialpinisty neodmyslitelně spojené závody a setkání s kamarády. Ale zima teprve skončila a vzpomínky na sezónu jen tak nezmizí.

 

Letos jsme absolvovali 7 závodů v rámci SCARPA Českého poháru rozložených do 4 měsíců a sezóna se pro některé zdála až nekonečná. Nicméně každý závod byl jiný a něčím jedinečný. Ale všechny nás spojovala chuť závodit, měřit síly, poznávat krajinu a SCARPA, která se již druhým rokem stala generální partnerem Českého poháru a mohu říci, že se svého úkolu zhostila na výbornou.

 

Samozřejmě i díky stále rostoucí kvalitě odměn a výher přitahuje skialpinismus pořád více nových sportovců z jiných odvětví a závodníky více motivuje. Vždyť co může být pro závodníky větší odměna, než-li nové skialpinistické vybavení. Letos již podruhé v poháru zvítězil Michal Štantejský, který se svou neuvěřitelnou formou a v nezaměnitelně zelených botách SCARPA Alien 1.0, které tuto sezónu zaplavily startovní pole, nenašel přemožitele v žádném ze závodů. Ale příští rok... kdo ví, jak to všechno bude. Už aby napadlo a my mohli zase vyběhnout.
Honza Hepnar (Ski Alpin Klub HS Orlické hory)


Zima byla tuto sezónu více nakloněna lyžařskému sportu než vloni, takže se tentokrát uskutečnilo všech pět naplánovaných závodů v tuzemských horách. Již druhým rokem proběhla série závodů pod názvem SCARPA Český pohár ve skialpinismu 2012, neboť závody opět zaštítil jeden z partnerů ČHS – společnost ALPSPORT,  která je 13 let výhradním dovozcem a prodejcem obuvi renomované italské značky SCARPA pro ČR (www.scarpa.cz).

Mimoto je ALPSPORT (http://www.alpsport.cz/) také dovozcem nebo prodejcem outdoorového vybavení řady předních světových výrobců jako jsou Gregory Backpacks, Mico, Hot Pack, Millet, Marmot … Vybavení do hor můžete zakoupit ve firemních prodejnách ALPSPORT v Brně, Ostravě, Praze (Na Florenci a Vinohradech) a rovněž v internetovém obchodu www.eliass.net 
 
Společnost ALPSPORT podpořila uspořádání závodů SCARPA Českého poháru ve skialpinismu 2012 finančně a současně připravila ceny pro celkové vítěze jednotlivých kategorií. Vzhledem k tomu, že poslední závod, který se započítával do celkového hodnocení, se uskutečnil na Slovensku, proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů v prostorách prodejny ALPSPORT Vinohradská.
 
Pro vítěze hlavních kategorií (muži, ženy a veteráni) byly připraveny 2 páry bot SCARPA - osvědčené, celokožené trekové boty Nepal Pro GTX a nízké boty Mojito z řady Lifestyle.

Nepal Pro GtxMojito Ocean
Cenou pro stříbrné medailisty v těchto kategoriích byly lehké, technické boty Cristallo GTX vhodné pro pohyb ve skalnatém terénu, pro použití na via ferrata a obecně vhodné pro středně náročnou turistiku a backpacking.

Cristallo GTX Smoke
Vítězové a stříbrní medailisté v mládežnických kategorií a držitelé bronzových medailí si odnesli některý z modelů z řady Approach (Mystic GTX, Zen) a řady Lifestyle (Mojito).

Mystic GTX Wmn Camel-RioZen SmokeMojito Ocean

Stále oblíbenější boty těchto kategorií nesměly chybět mezi cenami. Zákazníci si je oblíbili pro
 jedinečné skloubení pohodlí a funkčnosti. Jejich charakteristiku lze vystihnout v podstatě jednou větou: „Maximální pohodlí pro celodenní nošení při outdorových aktivitách, a k tomu všechny dispozice pro pohyb ve skalnatém terénu a via ferrata“. Pohodlné, ultralehké Mojito v široké škále barev dokonale doplní sportovní outfit, ať už do hor, do města nebo při cestování.  
 
Mimo věcné ceny získali všichni ocenění z dospělých kategorií poukaz na zvýhodněný nákup závodních, skilapinistických bot F1 a ocenění v mládežnických kategoriích poukaz na zvýhodnění nákup tréninkových bot F3.
 
Všem vítězům ještě jednou gratulujeme a těšíme se na další setkání na horách. 

 

ALPSPORT