Ohlédnutí za SCARPA Českým pohárem ve skialpinismu 2012

17. 05. 2012 | Rubrika: Závodní skialpinismus

Začalo nám jaro a konečně je čas na chvíli odpočinku, ale je jasné, že za pár týdnů si budeme představovat zasněžené vrcholky hor a doufat v brzký návrat zimy a pro nás skialpinisty neodmyslitelně spojené závody a setkání s kamarády. Ale zima teprve skončila a vzpomínky na sezónu jen tak nezmizí.

Letos jsme absolvovali 7 závodů v rámci SCARPA Českého poháru rozložených do 4 měsíců a sezóna se pro některé zdála až nekonečná. Nicméně každý závod byl jiný a něčím jedinečný. Ale všechny nás spojovala chuť závodit, měřit síly, poznávat krajinu a SCARPA, která se již druhým rokem stala generální partnerem Českého poháru a mohu říci, že se svého úkolu zhostila na výbornou.

Samozřejmě i díky stále rostoucí kvalitě odměn a výher přitahuje skialpinismus pořád více nových sportovců z jiných odvětví a závodníky více motivuje. Vždyť co může být pro závodníky větší odměna, než-li nové skialpinistické vybavení. Letos již podruhé v poháru zvítězil Michal Štantejský, který se svou neuvěřitelnou formou a v nezaměnitelně zelených botách SCARPA Alien 1.0, které tuto sezónu zaplavily startovní pole, nenašel přemožitele v žádném ze závodů. Ale příští rok... kdo ví, jak to všechno bude. Už aby napadlo a my mohli zase vyběhnout.
Honza Hepnar (Ski Alpin Klub HS Orlické hory)

Zima byla tuto sezónu více nakloněna lyžařskému sportu než vloni, takže se tentokrát uskutečnilo všech pět naplánovaných závodů v tuzemských horách. Již druhým rokem proběhla série závodů pod názvem SCARPA Český pohár ve skialpinismu 2012, neboť závody opět zaštítil jeden z partnerů ČHS – společnost ALPSPORT,  která je 13 let výhradním dovozcem a prodejcem obuvi renomované italské značky SCARPA pro ČR (www.scarpa.cz).

Mimoto je ALPSPORT (http://www.alpsport.cz/) také dovozcem nebo prodejcem outdoorového vybavení řady předních světových výrobců jako jsou Gregory Backpacks, Mico, Hot Pack, Millet, Marmot … Vybavení do hor můžete zakoupit ve firemních prodejnách ALPSPORT v Brně, Ostravě, Praze (Na Florenci a Vinohradech) a rovněž v internetovém obchodu www.eliass.net

Společnost ALPSPORT podpořila uspořádání závodů SCARPA Českého poháru ve skialpinismu 2012 finančně a současně připravila ceny pro celkové vítěze jednotlivých kategorií. Vzhledem k tomu, že poslední závod, který se započítával do celkového hodnocení, se uskutečnil na Slovensku, proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů v prostorách prodejny ALPSPORT Vinohradská.

Pro vítěze hlavních kategorií (muži, ženy a veteráni) byly připraveny 2 páry bot SCARPA - osvědčené, celokožené trekové boty Nepal Pro GTX a nízké boty Mojito z řady Lifestyle.

Nepal Pro GtxMojito Ocean
Cenou pro stříbrné medailisty v těchto kategoriích byly lehké, technické boty Cristallo GTX vhodné pro pohyb ve skalnatém terénu, pro použití na via ferrata a obecně vhodné pro středně náročnou turistiku a backpacking.

Cristallo GTX Smoke
Vítězové a stříbrní medailisté v mládežnických kategorií a držitelé bronzových medailí si odnesli některý z modelů z řady Approach (Mystic GTX, Zen) a řady Lifestyle (Mojito).

Mystic GTX Wmn Camel-RioZen SmokeMojito Ocean

Stále oblíbenější boty těchto kategorií nesměly chybět mezi cenami. Zákazníci si je oblíbili pro
 jedinečné skloubení pohodlí a funkčnosti. Jejich charakteristiku lze vystihnout v podstatě jednou větou: „Maximální pohodlí pro celodenní nošení při outdorových aktivitách, a k tomu všechny dispozice pro pohyb ve skalnatém terénu a via ferrata“. Pohodlné, ultralehké Mojito v široké škále barev dokonale doplní sportovní outfit, ať už do hor, do města nebo při cestování.

Mimo věcné ceny získali všichni ocenění z dospělých kategorií poukaz na zvýhodněný nákup závodních, skilapinistických bot F1 a ocenění v mládežnických kategoriích poukaz na zvýhodnění nákup tréninkových bot F3.

Všem vítězům ještě jednou gratulujeme a těšíme se na další setkání na horách.

ALPSPORT