Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

O dřevěného Krakonoše – 5. závod ČP ve skialpinismu

O dřevěného Krakonoše – 5. závod ČP ve skialpinismu
14. 03. 2016 | Rubrika: Závodní skialpinismus, RSS - iSport.cz

V sobotu 5. března se v Rokytnici nad Jizerou konal předposlední závod Českého poháru ve skialpinismu – O dřevěného Krakonoše 2016, jednalo se o 15. ročník. Původně se závod měl uskutečnit ve stylu rally, ale kvůli špatným sněhovým podmínkám museli organizátoři změnit styl na start – cíl.

 

Závodu se zúčastnilo celkem 69 závodníků v devíti kategoriích, do cíle jich dorazilo 64. Závod se skládal ze tří tratí. Trať A byla dlouhá 17, 5 km s převýšením 1790 m, trať B byla dlouhá 12,5 km s převýšením 1224 m a trať C byla dlouhá 6,8 km s převýšením 660 m. Ta nejtěžší, určená pro kategorie muži a veteráni, obsahovala  třikrát výstup na Lysou horu, pokaždé jinou trasou. Mezi muži zvítězil Michal Štantejský, který do cíle dorazil s velkým náskokem na druhého Jakuba Šiarnika (SVK) a třetího Radoslava Groha. Michal Štantejský se stal již šestinásobným vítězem tohoto závodu. V kategorii veteránů zvítězil Petr Novák a v kategorii žen zvítězila Anna Straková.

 

Více se o závodě dočtete v článku pořadatele a mnoho pěkných fotografií si můžete prohlédnout na facebookové stránce pořadatele - O dřevěného Krakonoše 2016. Video ze závodu je ke shlédnutí zde

 

Všechny výsledky ze závodu najdete zde.

 

..Michal Štantejský vítězem závodu po šesté

 fotografie: archiv pořadatele

 

Kateřina Zelenková, sekretariát