Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Mistrovství ČR ve skialpinismu Špindlerův Mlýn

21. 03. 2011 | Rubrika: Závodní skialpinismus | Komentáře (0)

  V sobotu 19. března se uskutečnil již 20. ročník skialpinistického závodu ve Špindlerově Mlýně letos pod názvem Krkonoše 2011, který se konal jako memoriál Jana Zapletala, Ski Trab Mistrovství České republiky ve skialpinismu pro rok 2011, finále SCARPA českého poháru ve skialpinismu pro rok 2011 a finále Středoevropského poháru pro rok 2011.

 Z důvodu horších sněhových podmínek než jiné roky byl závod přesunut do odpoledních hodin, aby bylo možno využít více sjezdové tratě pro sjezdy. Po silném úbytku sněhu v terénu po předešlém dvoudenním lijáku organizátoři vytyčili náročnou trať pro závodní kategorie mužů, žen a veteránů o celkové délce 20 kilometrů s převýšením 1840 metrů a pro kategorie kadetů, juniorů a kategorie pro příchozí tedy open o celkové délce 11 kilometrů s převýšením 1140 metrů.
Na start závodu se postavilo celkem 90 závodníků ze všech 9 vyhlášených kategorií ( 7 kategorií závodních a 2 kategorie open ).
  Ve Špindlerově Mlýně se objevila téměř celá závodní špička závodníků z České, Slovenské a Polské republiky. Nejvyrovnanější závod předvedli opět muži.
Před finálovým závodem byl mezi domácím Michalem Štantejským a Radkem Grohem rozdíl pouhé dva body: První kolo bylo vyrovnané a oba borci spolu se slovenským a polským závodníkem  předváděli vyrovnaný boj. Do druhého kola nastoupil M. Štantejský jako první s R. Grohem v těsném závěsu s mírným náskokem před slovenským a polským závodníkem. Rozhodující náskok získal R. Groh před koncem posledního stoupání a strhujícím závěrem ho udržel až do cíle. V kategorii žen si způsobem start – cíl úspěšně budovala náskok polská závodnice Klaudia  Tasz. Ve veteránech svým výkonem nenechal nikoho na pochybách  Roman Kuczynski. V mladších kategoriích kadetů se umístili na prvním místě Pavla Kinclová a Dominik Sádlo. V juniorských kategoriích Barbora Volajová a Marek Litvaj, oba ze Slovenska. V kategoriích pro příchozí se umístili na prvních místech Michal Galandák a Adéla Romaniaková.

Z podkladů Pavla Jirsy sestavila Veronika Jandíková

foto  Valerián Spusta

xMistrovství ČR ve skialpinismu Špindlerův Mlýn

Mistrovství ČR ve skialpinismu Špindlerův Mlýn

Mistrovství ČR ve skialpinismu Špindlerův Mlýn

Mistrovství ČR ve skialpinismu Špindlerův Mlýn

Mistrovství ČR ve skialpinismu Špindlerův Mlýn

| Komentáře(0)