Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Letošní první závod Českého poháru ve skialpinismu

Letošní první závod Českého poháru ve skialpinismu
29. 01. 2013 | Rubrika: Závodní skialpinismus

Skialpinistická závodní sezona 2013 začala v ČR v sobotu 19.1. 2013 na Mikulově v Krušných horách 2. ročníkem závodu - Skialp nad Hrobem 2013. Závod byl současně prvním závodem letošního Českého poháru ve skialpinismu, jehož organizátorem je ČHS, a nominačním závodem na mistrovství světa 2013, které se bude konat ve francouzském Pelvoux.

Kvůli nepříznivému stavu přírodního sněhu bylo nutno připravenou trať zkrátit a maximálně využít sjezdovek areálu SportCentrum Bouřňák pro výstupy a slalomového svahu jako sjezdovky pro návraty zpět do Mikulova.

 

Závod odstartoval v 10.00 na Mikulově u začátku vleků pod startovním obloukem Rockpoint. Kategorie Elite (muži, ženy, veteráni a junioři) se vydaly k vrcholu Bouřňáku po sjezdovce č. 3, všechny ostatní kategorie open a kadeti stoupaly k vrcholu po sjezdovce č. 4. Zpět z vrcholu do Mikulova k občerstvovačce firmy Regalbike-Scott a průchodu do 2. kola je přivedl nelehký sjezd po slalomovém svahu. Poté závod pokračoval dalším výstupem k vrcholu Bouřňáku. Cestu zpříjemnila technická disciplína, která se skládala ze sestupu po lanech do rokle k potoku a výstup z rokle k lavinovému poli, odkud se pokračovalo výstupem na Bouřňák. Při posledním výstupu se dvakrát za přítomnosti Policie ČR přecházela silnice z Mikulova na Cínovec a nejvyššího místa se dosáhlo na vrcholu Vitiška, odkud se po vrstevnici pokračovalo na vrchol Bouřňáku a opět obligátním sjezdem po slalomovém svahu do cíle v Mikulově.
 
Trať celkem měřila 12,7 km s převýšením 1120 m. První se v cíli objevil Radoslav Groch v čase 1:28:53.

V kategorii muži zvítězil R. Groh, v kategorii ženy P. Volfová, juniorskou kategorii vyhrál D. Sádlo a ve veteránech zvítězil P. Novák. Vítězi open kategorií se stali V. Střihavka a L. Hepnarová. Kompletní výsledky jsou zde.

 
Poděkování patří všem závodníkům za to, že vážili dlouhou cestu na sever a také všem organizátorům za probdělé noci strávené přípravou tratě. A samozřejmě sponzorům, bez kterých by závody nebyly.
 
Podrobnosti a předchozí ročníky jsou na http://www.skialpnadhrobem.cz/, a na stránce http://www.skialpnadhrobem.cz/galerie/ nalezenete fotografie.