Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Krkonoše 2012 - Mistrovství ČR ve skialpinismu 2012

Krkonoše 2012 - Mistrovství ČR ve skialpinismu 2012
02. 04. 2012 | Rubrika: Závodní skialpinismus

V sobotu 17.3. 2012 se konal 21. ročník skialpinistického závodu pod názvem Krkonoše 2012. Závod byl letošním předposledním závodem SCARPA Českého poháru ve skialpinismu a zároveň SKI TRAB Mistrovstvím ČR ve skialpinismu pro rok 2012.

Ski Alp Club Špindlerův mlýn připravil pro závodníky v sedmi kategoriích náročnou trať v oblasti Medvědína se startem před sportovní halou na Bedřichově. Závodníky v nejprestižnějších kategoriích - mužů, žen a veteránů, čekalo pět výstupů a sjezdů. Pro kategorie kadetů, juniorů a open byly připraveny tři náročné výstupy a sjezdy. Profily tratí jsou zde.

 

Za teplého a slunečného počasí odstartovali všichni závodníci v 10 hod. a 15 min. a dal se předpokládat velmi tvrdý boj o mistrovské tituly hlavně v seniorských kategoriích, které byly nejpočetněji a také nejkvalitněji obsazeny. Hned po startu se od celého závodního pole oddělila vedoucí skupinka závodníků v čele s domácím Michalem Štantejským, který svoje tempo stupňoval. V předposledním kopci svým pronásledovatelům odskočil a svoji pozici si udržel s náskokem pěkných dvou minut až do cíle. V kategorii žen nenechala na pochybách o svém vítězství Karolína Grohová z AKL VK a v cíli svoje vítězství potvrdila téměř patnáctiminutovým náskokem. Urputný boj na trati probíhal také v kategorii veteránů, kde si nejlépe vedl Petr Novák se Skialpin klubu Orlické hory.

 

Zde jsou celkové výsledky.

 

Během závodu byl natočen dvacetiminutový film, který uvádí ČT . Zde je odkaz: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10172093682-lyzovani/21247129613-m-cr-ve-skialpinismu/.

 

Výše uvedenou zprávu doplněnou o povídání Honzy Hepnara ze Skialpin klubu HS Orlické hory si můžete přečíst  zde: MČR ve skialpinismu 2012 Špindlerův Mlýn.

 

Pavel Jirsa, ředitel závod a předseda Komise závodního skialpinismu ČHS