ČHS členství, informace

Český pohár ve skialpinismu 2018

Vyhlášení závodů Českého poháru ve skialpinismu 2018

Pořadatel

Komise závodního skialpinismu Českého horolezeckého svazu vyhlašuje pro

rok 2018 soutěž o Český pohár ve skialpinismu 2018 v těchto kategoriích: muži, veteráni, ženy, veteránky, junioři, juniorky, kadeti a kadetky. Do každého závodu bude zařazena nezávodní kategorie OPEN. Vítězem poháru se stane jednotlivec, člen ČHS, který v absolutním pořadí získá nejvíce bodů. Započítávat se budou tři nejvíce bodované české závody ze čtyř vyhlášených závodů a jeden nejvíce bodovaný zahraniční závod ze dvou vyhlášených zahraničních závodů v jednotlivých kategoriích. Přičemž závody série SEP budou bodovány 1,5 násobkem bodu.

Pravidla ČP ve skialpinismu.pdf

Kategorie Ročník
Kadetky  2001 - 2003
Kadeti  2001 - 2003
Juniorky   1998 - 2000
Junioři   1998 - 2000
Ženy   1979 - 1997
Muži   1979 - 1997
Veteráni   1978 a starší
Veteránky   1978 a straší

Informace k závodům

Muži, veteráni, ženy, veteránky, junioři, juniorky, kadeti, kadetky a kategorie OPEN závodí pouze v jednotlivcích. Kategorie dospělých bude vyhlašována, pouze pokud se závodů zúčastní tři a více závodníků (závodnic).

Datum  Místo  Systém

Špindlerův Mlýn

Krkonoše

start - cíl jednotlivci

Každý závodník, organizátor či doprovod se účastní závodu na vlastní nebezpečí. Pro všechny kategorie je povinné používat ochrannou přilbu s certifikátem UIAA na všech závodech, pouze pro kategorie OPEN lze použít přilby cyklistické.

Bodování Českého poháru.

V případě rovnosti bodů u závodníků, rozhoduje nižší průměr časových ztrát na vítěze v závodech, kterých se tyto závodníci shodně zúčastnili. Při snížení počtu českých závodů o jeden z důvodu zrušení se snižuje i počet započítávaných závodů do celkových výsledků, ale při snížení počtu závodů na dva se počet započítávaných závodů nesnižuje. Při snížení počtu zahraničních závodů se počet započítávaných závodů nesnižuje.

bodovací tabulka 2018.pdf

Vyhlášení výsledků Českého poháru

Vyhlášení celkových výsledků Českého poháru bude provedeno při vyhlašování výsledků posledního závodu ve Špindlerově Mlýně 10.3.2018. Prvních šest závodníků v kategorii mužů a první tři závodníci v ostatních kategoriích získají věcné ceny věnované sponzory Českého poháru a komisí závodního skialpinismu při ČHS. Vítěz v každé kategorii obdrží putovní pohár věnovaný komisí závodního skialpinismu. Do bodování závodů Českého poháru bude zařazen pouze člen ČHS, pohár může získat na dobu jednoho roku pouze občan České republiky.

Statistik Českého poháru

Jan Pochobradský