Informace pro pořadatele

Český horolezecký svaz je organizátorem:

• Českého poháru dospělých v lezení na obtížnost, v boulderingu.            Součástí Českého poháru jsou i Mezinárodní MČR.
  • Českého poháru mládeže v lezení na obtížnost, na rychlost a v boulderingu. Součástí pohárových soutěží jsou i MČR. ČHS je také organizátorem závodů mládeže do 14 let.

ČHS svěřuje organizaci jednotlivých závodů nebo celého seriálu závodů pořadatelům, se kterými uzavírá smlouvy o uspořádání závodu.

Pro pořadatele závodů je připran vzor propozic.

ČHS poskytuje pořadatelům dotaci na uspořádání závodu, jejíž výši stanovuje každoročně příslušná komise soutěžního lezení.

ČHS dále poskytuje pořadatelům časomíru, a to buď pro závody v boulderingu či v lezení na rychlost, a kameru Sony vybavenou projektorem pro možnost okamžitého prohlížení záznamu, včetně stativu a paměťové karty.

Pořadatelé závodů jsou zejména povinni:

Seznam změn 2020.

Pro snazší orientaci jsou zde uvedeny změny a úpravy v soutěžních pravidlech, prováděcích předpisech a výjimkách pro závody ČP do 14 let pro rok 2020 ve srovnání se zněním těchto dokumentů pro rok 2019.

SEZNAM aktivně působících hlavních rozhodčí pro závody ČP dospělých a ČP mládeže - aktualizace pro rok 2020

• Čermák Jiří - všechny disciplíny
  • Návrat Lumír - všechny disciplíny
  • Fischerová Zuzana - všechny disciplíny