Facebook

Český horolezecký svaz

ČHS členství, informace

ČHS servis pro členy

Sport

Skály

Vzdělávání

Mládež

Pojištění

Pojištění pro členy ČHS

  • Cestovní pojištění UNIQA: Je poskytováno na základě rámcové smlouvy mezi ČHS a pojišťovnou UNIQA, a.s. Vztahuje se i na horolezectví, skialpinismus a další outdoorové aktivity včetně vodáctví. Pojištění je možné zakoupit pouze prostřednictvím sekretariátu ČHS.
  • Úrazové pojištění: Vztahuje se na sportovní svazy a sportovní kluby sdružené v České unii sportu (ČUS), tj. i na ČHS a jeho členy, na základě smlouvy mezi Českým olympijským výborem (ČOV)a pojišťovnou Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group. Pojištění je automatickou součástí členství v ČHS, není možné je individuálně objednat. Vztahuje se pouze na pojistné události při organizovaných akcích.

Pojištění odpovědnosti trenérů a cvičitelů: Je poskytováno na základě smlouvy mezi ČOV a pojišťovnou Kooperativa. Pojištění se vztahuje na trenéry, cvičitele nebo instruktory, kteří vykonávají trenérskou apod. činnost ve sportovních klubech, tělovýchovných jednotách a sportovních svazech. Pojištění je automatickou součástí členství, nelze je individuálně sjednat.

  • Cestovní pojištění pro reprezentanty a doprovod: Je poskytováno pojišťovnou UNIQA na základě rámcové smlouvy mezi pojišťovnou a ČOV. Mohou je využít reprezentanti a jejich doprovod na závody nebo jiné oficiální akce reprezentace v zahraničí. Sjednat lze výhradně prostřednictvím sekretariátu ČHS.
  • Cestovní pojištění pro členy ČUS: Je možné je sjednat u ERV Evropské cestovní pojišťovny a u pojišťovny Kooperativa. Pojištění u obou pojišťoven platí pro členy České unie sportu a jejich rodinné příslušníky, vztahuje se i na členy ČHS. Pojištění zahrnuje dvacetiprocentní slevu a sjednává se individuálně výhradně prostřednictvím internetu: objednání pojištění ERV; objednání pojištění Kooperativa.

Všechna uvedená pojištění jsou určena výhradně členům ČHS, kteří mají platný členský průkaz ČHS. Pokud máte o pojištění zájem, ale nejste dosud členem ČHS, vstupte do ČHS.

 

Prosíme všechny, kterým se stane úraz nebo jiná nehoda při provozování horolezectví, aby kromě pojišťovacích formulářů vyplnili také dotazník, který slouží ČHS ke sledování úrazovosti při horolezectví a jeho disciplínách.