Facebook

Český horolezecký svaz

Upozornění týkající se návštěvy skalních oblastí na Broumovsku

Upozornění týkající se návštěvy skalních oblastí na Broumovsku
09. 04. 2020 | Rubrika: Ochrana přírody

Správa CHKO Broumovsko a další organizace vydaly tiskovou zprávu upozorňující na úskalí spojená s návštěvou atraktivních oblastí na území CHKO Broumovsko v době současné epidemiologické situace. 

TZ Broumovsko_3.4.2020

 

V tiskové zprávě je mj. uvedeno, že u Adršpašských skal a Teplických skal je uzavřeno "...informační centrum, parkoviště, veřejné toalety i vlastní vstup do skal. Naším cílem je zamezit šíření onemocnění covid-19 mezi návštěvníky a zároveň ochránit zdraví našich zaměstnanců. Na uzavřených okruzích nyní neprobíhá pravidelná údržba a úklid.“

Správa CHKO dále upozorňuje na hnízdění chráněných druhů ptactva a žádá veřejnost, aby respektovala všechna stanovená omezení. 

 

Prosíme lezce, kteří se do skal Broumovska chystají, aby respektovali platná omezení a lokální uzavírky. Informace najdete Databázi Skály ČR a v článku Informace o uzavírkách skal kvůli hnízdění

Dále, aby počítali s tím, že mohou mít problémy s parkováním, neboť situace např. na Bišíku, u Ostaše a na dalších místech byla komplikovaná již minulý víkend. Situaci ztěžuje také oprava silnice z Teplic nad Metují do Bučnice: https://www.teplicenadmetuji.cz/mesto/aktuality/tiskova-zprava-k-uzavirce-silnice-897cs.html - lze využít dopravu vlakem! 

 

Respektování platných omezení vyplývajících jak z období hnízdění, tak ze současného mimořádného stavu je nutné ve všech skalních oblastech. Prosíme, abyste této situaci přizpůsobili své jednání. 

 

B. Valentová, sekretariát ČHS

Instagram

Instagram Horosvaz