Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Sport

Vzdělávání

Mládež

Upozornění týkající se návštěvy skalních oblastí na Broumovsku

Upozornění týkající se návštěvy skalních oblastí na Broumovsku
09. 04. 2020 | Rubrika: Ochrana přírody

Správa CHKO Broumovsko a další organizace vydaly tiskovou zprávu upozorňující na úskalí spojená s návštěvou atraktivních oblastí na území CHKO Broumovsko v době současné epidemiologické situace. 

TZ Broumovsko_3.4.2020

 

V tiskové zprávě je mj. uvedeno, že u Adršpašských skal a Teplických skal je uzavřeno "...informační centrum, parkoviště, veřejné toalety i vlastní vstup do skal. Naším cílem je zamezit šíření onemocnění covid-19 mezi návštěvníky a zároveň ochránit zdraví našich zaměstnanců. Na uzavřených okruzích nyní neprobíhá pravidelná údržba a úklid.“

Správa CHKO dále upozorňuje na hnízdění chráněných druhů ptactva a žádá veřejnost, aby respektovala všechna stanovená omezení. 

 

Prosíme lezce, kteří se do skal Broumovska chystají, aby respektovali platná omezení a lokální uzavírky. Informace najdete Databázi Skály ČR a v článku Informace o uzavírkách skal kvůli hnízdění

Dále, aby počítali s tím, že mohou mít problémy s parkováním, neboť situace např. na Bišíku, u Ostaše a na dalších místech byla komplikovaná již minulý víkend. Situaci ztěžuje také oprava silnice z Teplic nad Metují do Bučnice: https://www.teplicenadmetuji.cz/mesto/aktuality/tiskova-zprava-k-uzavirce-silnice-897cs.html - lze využít dopravu vlakem! 

 

Respektování platných omezení vyplývajících jak z období hnízdění, tak ze současného mimořádného stavu je nutné ve všech skalních oblastech. Prosíme, abyste této situaci přizpůsobili své jednání. 

 

B. Valentová, sekretariát ČHS