Nová výjimka pro lezení na území NPR Bořeň

01. 12. 2015 | Rubrika: Ochrana přírody

Na konci listopadu nabylo právní moci rozhodnutí Správy CHKO České středohoří, kterým je Českému horolezeckému svazu udělena výjimka pro provozování horolezectví na území Národní přírodní rezervace Bořeň, na období do konce roku 2020.

• Výjimka platí pro členy ČHS.
  • Lezení je umožněno celoročně, s výjimkou úseku od Kramlové cesty po Pravý severní pilíř (cesta Metla), kde je lezení povoleno pouze od 1.7. do 31.1. kalendářního roku. V prostoru Severního komína platí celoroční zákaz.
  • Pro nástupy k cestám je nutno využívat značené cesty, je zakázáno poškozovat a měnit povrch skal (zákaz skobování a používání zimní lezecké výzbroje), poškozovat vegetaci. Prvovýstupy jsou možné jen s předchozím souhlasem správce skal.

Úplné znění rozhodnutí si můžete přečíst zde. Další informace naleznete v databázi Skály ČR. Bořeň patří do působnosti Oblastní vrcholové komise severozápadní Čechy.

Prosíme o dodržování stanovených podmínek a přejeme pěkné lezení.

B. Valentová, sekretariát ČHS