Nová povolení lezení v Českém krasu

13. 09. 2011 | Rubrika: Ochrana přírody | Komentáře (0)

Na základě žádosti ČHS vydala Správa CHKO Český kras dvě rozhodnutí, kterými se rozšiřují možnosti provozování horolezectví v této oblasti:

Jedná se o lokalitu Červené skály v Srbsku, kde dosud platil úplný zákaz lezení,

a o Kotýz, kde bylo lezení komplikována tím, že bližší ochranné podmínky této národní přírodní památky neumožňovaly vstup mimo značené cesty.

Obě rozhodnutí nabyla právní moci 9.9. 2011 a platí do 30.6. 2016. Úplná znění obou rozhodnutí, která obsahují podmínky lezení a nákresy lokalit, jsou k dispozici na webu Skalní oblasti u příslušných sektorů a také zde:

NPR Karlštejn - Červené skály - povolení 2011-30.4.2016

NPR Karlštejn Červené skály - povolení 2011 - 2016 - příloha

NPP Kotýz - povolení lezení 2011-30.4.2016

NPP Kotýz - povolení 2011 - nákres

NPP Kotýz - povolení 2011 - ortofotomapa

Jako obvykle prosíme o dodržován stanovených podmínek (zákaz prvovýstupů, časové omezení lezení na Kotýzu, zákaz vstupu na vrcholky skal a zákaz sestupu podél stěn na Červených skalách).

B. Valentová, tajemnice ČHS

| Komentáře(0)