Facebook Instagram

Český horolezecký svaz

Kalendář mezinárodních závodů 2022

V kalendáři jsou uvedeny aktuálně platné závody dle kalendáře IFSC

 - viz Calendar IFSC 2022, a další závody (akademické).

Závody, kterých se nebude účastnit česká reprezentce, jsou označeny jako "*nezařazené závody", viz popis pod tabulkou

           

POUŽITÉ ZKRATKY 

  EP    - evropský pohár

  ME   - mistrovství Evropy

  EPM - evropský pohár mládeže

  MEM - mistrovství Evropy mládeže

  SP    - světový pohár

  MS    - mistrovství světa

  MSM - mistrovství světa mládeže

 

POZNÁMKY a ZMĚNY V KALENDÁŘI

- aktualizce k 4.7.2022: IFSC oznámilo nový SP

   9. - 11.9.2022 SP v EDINBURGH, Scotland - lezení obtížnost a rychlost

   jako náhradu za zrušený SP v Číně ve Wujiangu,

   (kde důvodem zrušení jsou přetrvávající obavy z pandemie COVID-19). 

ZÁVOD - DISCIPLÍNA

MÍSTO - DATUM

INTERNÍ DEADLINE ČHS

-

IFSC DEADLINE

POZNÁMKY

 -

ÚČASTNÍCI

SP - boulder, 

rychlost

MOSKVA (RUS)

1.-3.4.

Infosheet

 

:

  

ZÁVOD ZRUŠEN - aktualizace 25.2.

IFSC zamýšlí nahrazení tohoto SP na jiném místě.

SP -

boulder

MEIRINGEN (SUI)

8.-10.4.

Infosheet

deadline IFSC:        24.3.

 

Kouč: Petr Klofáč

Startující: E.Adamovská, M.Stráník,   M.Jeliga

EPM -

boulder

 

CHAMBERY (FRA)

9.-10.4.

Infosheet

deadline IFSC:

25.3.

Kouč: A.Gendová, Š.Volf

Startující:

kat.B: V.Konečná, Mariana Janošová, 

  A.Zapletalová, M.Mokroluský, J.Štípek,

  J.Šikula, 

kat.A: B.Bernardová, A.Jurčenko,

  H.Šikulová, J.Šťovíček, L.Hacura,

  L.Naimji, 

kat.J: A.Bajerová, Markéta Janošová,

  J.Cink, O.Mázl, L.Doleček

EPM -

boulder

SOURE (POR)

16.-.17.4.

posunuto na 23.-24.4.

Infosheet

deadline IFSC:

11.4.

Kouč: M.Pokorný, S.Rajfová

Startující:

kat.B: N.Paarová, V.Konečná, M.Janošová,  

  L.Mokroluský, J.Štípek, J.Šikula,  

kat.A: A.Jurčenko, H.Šikulová, L.Hacura,

  L.Naimji, Š.Bulena

kat.J: E.Bulenová, O.Mázl

EP - 

boulder

PRAHA (CZE)

29.4.-1.5.

Infosheet

web: bouldercup.cz

deadline IFSC:

19.4.

Kouč: P.Klofáč. A.Gendová, Š.Volf

Startující: E.Adamovská, E.Bulenová,              M.Janošová, A.Bajerová, A.Jurčenko, 

  M.Smetanová, T.Širůčková, B.Bernardová,

  H.Šikulová,

  A.Ondra, M.Stráník, Š.Volf, M.Jeliga, Šimon

  Potůček, Štěpán Potůček, J.Cink, R.Kučera

SP - boulder

SEOUL (KOR)

6.-.8.5.

 

* Nezařazený závod

EP -

boulder

BRIXEN (ITA)

7.-.8.5.

Infosheet

deadline IFSC:

27.4.

Kouč: Š.Volf, S.Rajfová

Startující: E.Adamovská, M.Smetanová, 

  M.Janošová, A.Bajerová, M.Stráník, Š.Volf, 

  Štěpán Potůček, Šimon Potůček

SP - 

boulder

rychlost

SALT LAKE CITY (USA) 

20.-22.5.

Infosheet

deadline IFSC:

5.5.

 není vyslán reprezentační tým

EP -

boulder

KLAGENFURT (AUT)

21.-22.5.

20.-21.5.

Infosheet

deadline IFSC:

10.5.

Kouč: Š.Volf, 

Startující: M.Janošová, A.Jurčenko,  

  Štěpán Potůček, Šimon Potůček

SP - 

boulder 

rychlost

SALT LAKE CITY (USA) 

27.-29.5.

Infosheet

deadline IFSC:

12.5.

není vyslán reprezentační tým

EPM -

obtížnost

rychlost

IMST (AUT)

27.-29.5.

Infosheet

deadline IFSC:

17.5.

Kouč: A.Gendová, Rajfová S., Rajfová L.

Fyzio: S.Hrachovinová 

 

Startující - lezení na obtížnost:

kat.B: M.Janošová, J.Adámková, N.Paarová,

  L.Mokroluský, J.Štípek, J.Šikula

kat.A: A.Jurčenko, S.Skoupá, A.Mihalčíková,

  J.Šťovíček, Š.Bulena, L.Naimji

kat.J: T.Širůčková, N.Králíková, M.Jeliga,

  T.Kroa

Startující - lezení na rychlost:

kat.B: J.Štípek

kat.A: S.Skoupá, Š.Cibulka

kat.J: J.Šimmůnek, V.Vrzal

EP - 

obtížnost, rychlost

ARCO (ITA)

4.-5.6.

Infosheet

Náhrada za zrušený EP v Tyumenu (RUS)

deadline IFSC:

25.5.

Kouč: Š.Volf, M.Pokorný 

Startující - lezení na obtížnost: M.Stráník,

  Šimon Potůček, Štěpán Potůček, J.Cink,

  M.Jeliga,

  A.Jurčenko, M.Smetanová, M.Janošová,

  T.Širůčková

Startující - lezení na rychlost: J.Kříž

SP - boulder

BRIXEN (ITA)

10.-12.6.

Infosheet

Náhrada za zrušený SP v Moskvě (RUS)

deadline IFSC:

26.5.

není vyslán reprezentační tým

 

FISU - AMS

obtížnost, 

boulder 

rychlost

INNSBRUCK (AUT)

13.-17.6.

BULLETIN3

Booklet 

deadline FISU:

13.5.

Kouč: G.Vráblíková

Fyzio: N.Chovanová

Startující: Šimon Potůček, Štěpán Potůček

EP - 

rychlost

INNSBRUCK (AUT)

24.6.

posunuto na 21.6.

Infosheet

deadline IFSC:

11.6.

Kouč: P.Klofáč, A.Gendová

Startující: Kříž J., Šimůnek J.

SP - 

obtížnost, 

boulder

INNSBRUCK (AUT)

22.-26.6.

Infosheet

deadline IFSC:

7.6.

Kouč: P.Klofáč, A.Gendová

Fyzio: P.Chovan 

Startující v obtížnosti: E.Adamovská,

  M.Smetanová, M.Stráník, Šimon Potůček,

Startující v boulderu: M.Smetanová, Šimon

  Potůček,

EPM -

obtížnost

OSTERMUNDIGEN (SUI)

25.-26.6.

Infosheet

deadline IFSC:

14.6.

Kouč: M.Pokorný, S.Rajfová

Startující - kat.B: V.Konečná, N.Paarová,

  Mariana Janošová, J.Šikula, J.Štípek,

  L.Mokroluský,

Startující - kat.A: A.Mihalčíková,   

  A.Jurčenko, H.Šikulová,  J.Šťovíček,

  F.Danda, Š.Bulena, 

Startující - kat.J: T.Širůčková, N.Králíková,

  Markéta Janošová, M.Jeliga, T.Kroa, 

SP - 

obtížnost, 

rychlost

VILLARS (SUI)

1.-.3.7.

Infosheet

deadline IFSC:

15.6.

Kouč: P.Klofáč

Startující v obtížnosti: M.Smetanová,     

  M.Stráník,

Stratující v rychlosti: J.Kříž

EPM - 

obtížnost

DORNBIRN (AUT)

2.-.3.7.

Infosheet

deadline IFSC:

22.6.

Kouč: A.Gendová, Š.Volf

Startující - kat.B: Mariana Janošová,

  N.Paarová, J.Adámková, J.Štípek, J.Šikula, 

  A.Endrle

Startující - kat.A: A.Jurčenko, S.Skoupá, +1

   dívka, F.Danda. J.Šťovíček, L.Naimji   

Startující - kat.J: T.Širůčková, +1 dívka,

  M.Jeliga, J.Cink, J.Vopat

SP - 

obtížnost, 

rychlost

CHAMONIX (SUI)

8.-10.7.

Infosheet

deadline IFSC:

23.6.

Kouč: P.Klofáč

Fyzio: G.Vráblíková

Startující v obtížnosti: E.Adamovská,

   A.Ondra, M.Stráník, Šimon Potůček,

   Štěpán Potůček

MEM - 

obtížnost, 

rychlost

AUGSBURG (GER)

8.-10.7.

Infosheet

deadline IFSC:

23.6.

Kouč: A.Gendová, Š.Volf, M.Pokorný

Fyzio: P.Chovan

Startující v lezení na obtížnost:

- kat.B: Mariana Janošová, N.Paarová,

  J.Adámková, L.Mokroluský, J.Štípek,

  J.Šikula,   

- kat.A: B.Bernardová, A.Jurčenko, S.Skoupá,

   F.Danda. J.Šťovíček, Š.Bulena   

- kat.J: Markéta Janošová, M.Smetanová,

  T.Širůčková, M.Jeliga, J.Cink, J.Vopat

Startující v lezení na rychlost:

- kat.B: J.Štípek

- kat.A: Š.Cibulka

- kat.J: T.Cibulková, J.Šimůnek

Světové hry

 (USA)

14.-17.7.

 

není vyslán reprezentační tým

EP - 

obtížnost, 

rychlost

ŽILINA (SVK)

16.-17.7.

Infosheet

deadline IFSC:

5.7.

Kouč: M.Pokorný

Fyzio: M.Vanko

Startující v obtížnosti: M. Janošová,

  T.Širůčková, N.Králíková, A.Mihalčíková,    

  Šimon Potůček, Štěpán Potůček, J.Cink,

Stratující v rychlosti: J.Kříž, J.Šimůnek,

   P.Burian

SP -

obtížnost

BRIANCON (FRA)

22.-23.7.

Infosheet

deadline IFSC:

7.7.

Kouč:  P.Klofáč

Startující: E. Adamovská, M.Smetanová,

   M.Stráník, Potůček Šimon,

   Potůček Štěpán, J.Cink 

Evropské Univerzitní hry (EUH) - 

obtížnost,

boulder

LODŽ (PL)

27.-30.7.

odkaz

 

není vyslán reprezentační tým

EPM - 

rychlost

MEZZOLOMBARDO (ITA)

29.7.

Infosheet

deadline IFSC:

19.7.

* Nezařazený závod

Kouč: P.Burian

Startující: J.Šimůnek, V.Vrzal, 

   T.Cibulková, Š.Cibulka

EP - 

rychlost

MEZZOLOMBARDO (ITA)

30.7.

Infosheet

deadline IFSC:

19.7.

* Nezařazený závod

Kouč: P.Burian

Startující: J.Kříž, P.Burian

MEM -

boulder

GRAZ (AUT)

3.-.6.8.

Infosheet

deadline IFSC:

24.7.

 

 

Kouč: Š.Volf, S.Rajfová

Fyzio: Hrachovinová Světlana

Startující v lezení na obtížnost:

- kat.B: Mariana Janošová, N.Paarová,

  V.Konečná, L.Mokroluský, J.Štípek,

  J.Šikula,   

- kat.A: B.Bernardová, A.Jurčenko,

   H.Šikulová, Š.Bulena, L.Hacura  

- kat.J: Markéta Janošová, A.Bajerová,

   T.Širůčková, E.Bulenová, M.Jeliga,

   L.Doleček, O.Mázl

ME - 

boulder, 

obtížnost,

rychlost

MNICHOV (GER)

11-18.8.

deadline:

15.6.

Kouč: P.Klofáč, M.Pokorný. G.Vráblíková

Fyzio: M.Vanko, G.Vráblíková

Startující v lezení na obtížnost: 

   E.Adamovská, M.Smetanová, M.Janošová,

   A.Jurčenko, T.Širůčková, A.Ondra,

   M.Stráník, Šimon Potůček, Štěpán Potůček

Startující v boulderu: E.Adamovská,

   M.Smetanová, M.Janošová, A.Ondra

Startující v kombinaci (O+B): E.Adamovská,

   M.Smetanová, M.Janošová, A.Ondra

Startující v lezení na rychlost: J.Kříž,

   P.Burian, J.Šimůnek 

MSM

boulder, 

obtížnost,

rychlost

DALLAS (USA)

22.-31.8.

Infosheet

deadline IFSC:

7.8.

Kouč:  A.Gendová, Š.Volf

Fyzio:  P.Chovan

Startující v lezení na obtížnost:

kat. B: Mariana Janošová, B.Bernardová,

   L.Mokroluský, J.Štípek, 

kat. A: A.Jurčenko, S.Skoupá, F.Danda, 

kat. J: Markéta Janošová, T.Širůčková.,

   M.Jeliga

Startující v boulderu:

kat. B: Mariana Janošová, B.Bernardová,

   L.Mokroluský, J.Štípek, 

kat. A: A.Jurčenko, 

kat. J: Markéta Janošová, T.Širůčková.,

   M.Jeliga

SP - 

obtížnost

KOPER (SLO)

2.-.3.9.

Infosheet

deadline IFSC:

18.8.

Kouč: M.Pokorný

Fyzio: N.Zerdaloglu

Startující:E.Adamovská, T.Širůčková,

   M.Stráník, Šimon Potůček, Štěpán Potůček

SP -

obtížnost, 

rychlost

EDINBURGH

(GB-SCT)

9-11.9.

Infosheet

deadline IFSC:

25.8.

Nově zařazený závod

Kouč: P.Klofáč

Startující v lezení na obtížnost:   

   E.Adamovská, M.Smetanová

SP - obtížnost, 

rychlost

BALI (INA)

JAKARTA (IND)

24.-26.9.

Infosheet

deadline IFSC:

9.9.

Kouč:  P.Klofáč

Startující v lezení na obtížnost: E. Adamovská, M.Smetanová,

Náhradním místem konání za SP Bali se stala Jakarta, aktualizace 24.3.2022

* Nezařazený závod - rychlost

EP - 

rychlost

HAMBURG (GER)

24.-25.9.

 

* Nezařazený závod

SP - 

obtížnost, 

rychlost

 

WUJIANG (CHN)

30.9.-2.10.

 

* Nezařazený závod

aktualizace k 20.5.2022: závod je ZRUŠEN

SP - 

obtížnost,

boulder

CHONGQING (CHN)

6.-9.10.

 

* Nezařazený závod

aktualizace k 20.5.2022: závod je ZRUŠEN

 

EPM obtížnost,

boulder, 

rychlost

KALININGRAD (RUS)

12.-16.10.

 

Česká reprezentace se nebude účastnit mezinárodních závodů konaných v Rusku.

SP - boulder

obtížnost

MORIOKA-IWATE (JPN)

20.-22.10.2022

Infosheet

 

deadline IFSC:

5.10.

 

* Nezařazený závod

aktualizace k 25.5.2022: náhradní závod za 

původně plánovaný SP v boulderu

29.4.-1.5. v Japonsku

EP

rychlost

LAVAL

23.10.

 

* Nezařazený závod

      *Nezařazený závod (v plánu kalendáře sportovního lezení) :
            Na tyto závody
nebude vedení reprezentace vysílat oficiální                      výpravu!

            Tzn. pokud některý z řádně nominovaných dospělých

            reprezentantů projeví zájem o start na těchto „nezařazených“

            závodech, bude mu umožněn start v souladu s nominačními

            pravidly a pravidly proplácení, ČHS ale nebude zajišťovat dopravu

            ani ubytování a nebude vysílat mezinárodního kouče.

            Vedení reprezentace rozhoduje o znovu zařazení závodu do                        kalendáře a to na základě finanční situace a také na

            základě výsledků reprezentace (jejich hodnocení v celkovém

            rankingu SP  nebo šancí v umístnění TOP10).

 

 

Kalendář obsahuje název závodu, termín a místo konání závodu, dále deadline přihlášení do závodu (deadline ČHS nebo/a deadline IFSC) a seznam přihlášených reprezentantů dle karet závodníka.

 

Deadline je datum, do kterého mají závodníci nebo jejich rodiče možnost provést změnu účasti. Po tomto termínu mohou vzniknout závodníkům vícenáklady, které pak ČHS nehradí. 

 

U mezinárodních závodů je uveden kouč (vedoucí výpravy).

Kouč určuje datum a čas, kdy jsou závodníci povinni dostavit se

k registraci před závodem a předává závodníkům další související informace. U závodů, na které kouč nebude vyslán, bude organizace řešena individuálně.

 

V případě dotazů kontaktujte sekretariát ČHS -

  4onxRWf778Fy.Z4WHaBB5cl7g5pJ

 

 

Archiv:

Přehled mezinárodních závodů 2021

Přehled mezinárodních závodů 2020

Přehled mezinárodních závodů 2019

Přehled mezinárodních závodů 2018

Přehled mezinárodních závodů 2017

Přehled mezinárodních závodů 2016

Přehled mezinárodních závodů 2015