Výsledky doškolení instruktorů HAL Popradské pleso

31. 01. 2006 | Rubrika: Vzdělávání | Komentáře (0)

Doškolení Popradské Pleso 26. – 29.1.2006

lektoři: Pavel Neuman, Martin Honzík

vedoucí kurzu: Radek Lienerth

Máme za sebou další úspěšně absolvovaný kurz, který skutečně patřil k tomu nejlepšímu s čím jsme se v průběhu doškolovacích kurzů setkali. Samo za sebe hovoří, že přezkoušení z první pomoci absolvovali všichni zúčastnění úspěšně, což se doposud nezadařilo ani na jednom kurzu. Rozhodně to není tím, že by lektoři měkli.

Těm kteří absolvovali gratuluji a věřím, že nové instruktorské průkazy dostanou velmi brzy. Tímto něžně upozorňuji aby jste sledovali web ČHS, kde by se pokyny sekretariátu pro vydání průkazů neprodleně měli objevit.

V průběhu jste ale mnozí zjistili, že prostoru pro doplnění má i řada z těch kteří prošli. Pokud se přihlásíte na semináře k  lanovým technikám, první pomoci, nebo na některý lavinový kurz, budete vítáni.

Jak se komu vedlo a v čem Vám zasílám hodnocení, tak jak takto je zasláno i na svaz a založeno do záznamů.

Za všechny lektory přeji příjemný zbytek zimní sezóny a ať si to vy i svěřenci řádně a v mezích možností i bezpečně užijete.

V Mengusovské doliněKlouzavý blok ve Zlomiskách, 27.1.2006, expozice JVýsledek klouzavého bloku, prasknutí a sesunutí na kritické vrstvě při prvním poskočení s lyžemisjezd z pod Dračího sedlaVečerní pohoda v Mengusovské dolině

Další fotografie z kurzu zde.

Zcela výjimečně si nikdo nemusí povinně opakovat kvůli splnění požadavků První pomoc

Nicmémě seminář První pomoc doporučujeme absolvovat:

Kelnar Eduard,Sobotka Michal, Svoboda Jaroslav, Gorny Martin, Svoboda Ivo

Lanové techniky a metodiku si budou muset pro splnění požadavků doškolení zopakovat:

Synek Rostislav

Seminář Lanové techniky a metodiku doporučujeme absolvovat:

Kelnar Eduard, Sobotka Michal, Jakl Jan, Svoboda Ivo

Základní povědomí o lavinové problematice nad požadovanou úrovní, seminář zaměřený na lavinovou problematiku doporučujeme absolvovat:

Gorny Martin (plánování túr), Eduard Kelnar (první pomoc lavinových nehod)

Všichni ostatní splňují současné nároky na instruktory horského lezení ČHS, někteří s větší, někteří s menší rezervou.

Hodnocení jednotlivých uchazečů najdete zde.

Termíny pro opravu zdravovědy a lanové techniky budou vypsány na webu ČHS. Bude se jednat o semináře realizované v v termínu 17. a 18.6.2006 na gruntu VHS na Blatinách. Vítáni jsou i ti, kteří absolvovali úspěšně. Prosím jen o přihlášení, jakmile to koncem března vyvěsíme.

zpracoval R. Lienerth v Brně 30.1.2006

| Komentáře(0)