Výsledky doškolení HAL Děvín 5. - 8.1.2006

09. 01. 2006 | Rubrika: Vzdělávání | Komentáře (0)

Zpráva z doškolení Děvín 2006

V průběhu čtvrtka až neděle 5. - 8.1.2006 se uskutečnilo první z letošních doškolení HAL. Místem konání byl Modrý důl v Krkonoších.

Je s potěšením, že můžeme konstatovat trend který byl nastolen už minulé sezóně a to je výrazně vyšší úroveň frekventantů než tomu bylo v sezóně 2004.

Program na doškolení Děvín byl díky příznivému počasí lehce upraven a tak jsme využili jak oblasti Modrého dolu pro základní výuku lavinové problematiky a zázemí Děvína k lanovým technikám a první pomoci, ale také převěje u Luční boudy, kde se cvičila záchrana z trhliny.

Uplatnění některých nových znalostí pak nastalo zejména v sobotu večer, při simulované lavinové záchraně. Neděle byla vyhrazena závěrečnému přezkoušení z první pomoci, lanových technik, metodiky, lavin a vyhledávání. Většina účastníků doškolení neměla s požadavky výraznější problém.

Bohužel se stal případ jednoho frekventanta který dorazil na chatu bez připraveného vybavení, jako je vyhledávač, sonda a lopata. Tentokrát se to vyřešilo zapůjčením na místě, kdy byl jeden vyhledávač navíc. Prosím všechny přihlášené k doškolení, máte možnost si tyto věci zapůjčit, takže tak čiňte co nejdřív a zajistěte si připravené a odpovídající vybavení.

Účastníkům děkuji za to že to s námi vydrželi a lektorům Ondrovi, Viktorovi, Pavlovi a Martinovi za perfektně odvedenou práci.

Radek

Výsledky doškolení HAL Děvín 5. - 8.1.2006Výsledky doškolení HAL Děvín 5. - 8.1.2006Výsledky doškolení HAL Děvín 5. - 8.1.2006Výsledky doškolení HAL Děvín 5. - 8.1.2006Výsledky doškolení HAL Děvín 5. - 8.1.2006Výsledky doškolení HAL Děvín 5. - 8.1.2006

více fotografií naleznete zde

Vyhodnocení Doškolení Děvín 5. – 8.1.2006

lektoři: Ondřej Nádvorník, Viktor Kořízek,Pavel Neuman, Martin Honzíkvedoucí kurzu: Radek Lienerth

První pomoc si budou muset pro splnění požadavků doškolení zopakovat:Šlechta Jan, Tůma Mirek, Knill David

Seminář První pomoc doporučujeme absolvovat dále:
Halama Robert, Oubrechtová Zdeňka, Skála Petr, Vlasák Petr

Lanové techniky a metodiku si budou muset pro splnění požadavků doškolení zopakovat:Knill David, Zdeněk Lukeš, Jan Šlechta, Oubrechtová Zdeňka

Seminář Lanové techniky a metodiku doporučujeme absolvovat:
Vlasák Petr, Vejnar jan

Všichni ostatní splňují současné nároky na instruktory horského lezení ČHS, někteří s větší, někteří s menší rezervou.

Hodnocení jednotlivých uchazečů najdete zde.

Termíny pro opravu zdravovědy a lanové techniky budou vypsány na webu ČHS. Bude se jednat o semináře realizované v v termínu 17. a 18.6.2006 na gruntu VHS na Blatinách.

zpracoval R. Lienerth v Brně 9.1.2006

| Komentáře(0)