Vyhodnocení doškolení instruktorů HAL ČHS Rudolfshutte 2. - 5.3.2006

09. 03. 2006 | Rubrika: Vzdělávání | Komentáře (0)

Doškolení Rudolfshutte 2. – 5.3.2006

lektoři: Pavel Neuman, Martin Honzík

vedoucí kurzu: Radek Lienerth

Tak máme za sebou letošní poslední doškolení, nebo přeškolení instruktorů HAL, nazývejte jak chcete, které proběhlo na Rudolfshutte. Celkem se jej zúčastnilo jedenáct frekventantů a zakončeno bylo zatím nejlepším výsledkem. Všichni absolvovali úspěšně. Někteří sice s odřením určitých částí těla, takže doufám, že se uvidíme na nejbližším možném semináři, ale všichni v limitu.

Počasí nám příliš nepřálo, lehké sněžení a každý den stálo v předpovědí něco jako čtyřicet cm nového sněhu a povidali i něco o vichřici a orkanu, ale to se určitě spletli. Po cestě od ledu na přehradě mi vítr podrazil nohy jen dvakrát, takže vlastně pohoda.

v pátek jsme chvíli viděli i oblohuKopání klouzavého bloku, odjel skoro jen při škaredém pohleduPohled ze svahu Medelzkopf smerem k chate

Každý den jsme chodili spát velmi brzo, vstávali pozdě a tak vůbec. Prostě nabitý od sedmi do jedenácti a někdy i přes půlnoc. No snad to tedy bude všem zúčastněným k užitku. Když poděkuju za perfektní kurz za všechny lektory, nebude to ke škodě. Takže tolik k vám a co od nás? Hodnocení máte dole, každý ví, kde měl problém a taky proč. Co bych rád slíbil, tak že instruktorské semináře budou zaměřené právě na metodické výstupy, možnosti výuky a především získání jistoty ve výkladu témat. To jest to co Vás většinou nejvíc pálí.

Hezký den a užívejte letošní super zimy.

Celkové hodnocení je k nahlédnutí zde

klíč k hodnocení:
zdravověda, lanové techniky a metodický výstup
1 –splňuje požadavky bez výhrad
2 – splňuje požadavky s výhradami
3 – nesplňuje požadavky

Celkové hodnocení:
A – vyhovuje a splňuje nároky kladené na instruktory HAL
N – nesplňuje nároky kladené na instruktory HAL, v případě zájmu musí doplnit znalosti a dovednosti a zúčastnit se opravného přezkoušení

vyhledávání
prostor 50 x 50, do 5 min. metodicky správně označit zasypaného pozitivní sondou

První pomoc si budou muset pro splnění požadavků doškolení zopakovat:
Povinně nikdo ze zúčastněných

Seminář První pomoc doporučujeme absolvovat dále: Martin Chmelař

Lanové techniky a metodiku si budou muset pro splnění požadavků doškolení zopakovat:
Povinně nikdo ze zúčastněných

Seminář Lanové techniky a metodiku doporučujeme absolvovat: Martin Kopecký, Ivan Krella, Nepustil Jakub, Scheithauer Marek, Šober Martin, Gut Tomáš

Všichni účastníci přeškolení splňují současné nároky na instruktory horského lezení ČHS, někteří s větší, někteří s menší rezervou.

Termíny pro opravu zdravovědy a lanové techniky budou vypsány na webu ČHS. Bude se jednat o semináře realizované v v termínu 17. a 18.6.2006 na gruntu VHS na Blatinách.

zpracoval R. Lienerth v Brně 7.3.2006

| Komentáře(0)