Vícedélkové lezení v oblasti Hohe Wand

13. 08. 2020 | Rubrika: Vzdělávání

Ve dnech 7-9.8.2020 proběhl letos již druhý kurz vícedélkového lezení, zaměřený primárně na sportovní vícedélky. Tento kurz se konal opět v Rakouské oblasti HOHE WAND a zúčastnili se ho členové ČHS. Program byl stejný jako předchozí kurz a tak jsme o shrnutí požádali účastníky.

20200809_150013_resized

„Moc se nám líbilo pojetí kurzu a panující přátelská atmosféra mezi všemi účastníky. Do Hohe Wandu jsme si přijeli pro metodické znalosti, které se nám během víkendu značně prohloubili. Lezli jsme poprvé na dvojitých lanech, u kterých jsme si postupně osvojovali "rope management". Naučili jsme se jak vybudovat bezpečný a přehledný štand s minimem materiálu. Díky použití loďáku a půlloďáku si na štandu vystačíme s lanem a několika karabinami. Měli jsme možnost si vyzkoušet více různých způsobů a je na našem rozhodnutí, co budeme dále sami používat. Při samotném lezení jsme byli pod dohledem lektorů, kteří nám opravili několik metodických chyb, především správnou práci rukou při jištění. Překvapila nás celková profesionalita kurzu a bohaté znalosti lektorů, kteří se nám velmi intenzivně věnovali.

Vynikající byly i historky lektorů, kterými nás celý víkend skvěle bavili a večerní posezení byla obohacena hrou na hudební nástroj, která dokreslovala už tak kouzelnou atmosféru lezeckého kempu pod skalami. „

Šárka a Martin

Metodickou komisi těší velký zájem o tyto druhy kurzu a těšíme se po prázdninách kdy připravíme kurz zaměřený na  „ Do pomoc“ a „pomoc s lanem“.

20200809_095931_resized  20200809_141718_resized

Tak HORE ZDAR

Na akci se podíleli lektoři : Michael Hron „Miguel“, Marek Beláň „Mároš“ a Lukáš Tkáč „Čvachta“.