Ve dnech 26.-28. října se konal již 29. Pelikánův seminář

09. 11. 2018 | Rubrika: Vzdělávání

Lékařská komise Českého horolezeckého svazu, Společnost horské medicíny ČR a Medicínska komisia SHS JAMES uspořádaly ve dnech 27.- 28.10. 2018 tradiční konferenci s tématem horské medicíny, 29. Pelikánův seminář.

Akce, pořádaná již téměř 30 let na počest MUDr Jiřího Pelikána, jenž tragicky zahynul v roce 1988 na Annapurně, se tentokrát vrátila zpět do České republiky, do Libereckého kraje a konala se na chatě Pláně pod Ještědem.

foto111

Téměř 60 účastníků mělo možnost vyslechnout až 18 zajímavých prezentací a workshopů na téma:

- Horská, expediční a cestovní medicína, medicína v divočině, první pomoc a záchrana v horách, lezecké úrazy a nehody při lezení, omrzliny a podchlazení, nemoc s výšky, lavinové nehody, kurz horské medicíny v ČR, legislativa, zprávy z odborných akcí a kongresů a další témata související se horolezectví a medicínou v divočině.

Více o semináři se dozvíte ve zprávě Jany Kubalové

foto112   foto113   foto114