stahování setů na via ferraty z trhu

28. 08. 2012 | Rubrika: Vzdělávání

Informujeme, že Singing Rock stahuje z důvodu potenciálního nebezpečí z trhu některé druhy setů na via ferraty. O které sety se jedná, a další podrobné informace, naleznete v této zprávě Singing Rocku.

Aktualizace 31.8.2012: V souvislosti s výše uvedenou zprávu o ferratových setech Singing Rocku zveřejňujeme také zprávu firmy Ocún, která se na na základě smrtelné nehody s via ferratovým setem rozhodla otestovat své ferratové sety, které byly v prodeji v letech 2011 a 2012 a mají elastický popruh nové konstrukce. Firma žádá všechny vlastníky těchto setů, aby je do doby, dokud nebudou známy výsledky testů, nepoužívali.

Aktualizace 6.9. 2012 od RP Komponent spol. s r.o.:

Upřesnění informace k používání ferátových setů Ocún
Na základě smrtelné nehody v Tirolských alpách s nadměrně opotřebeným vypůjčeným setem Via Ferrata od jiného výrobce jsme se okamžitě začali zabývat testováním vlivu opotřebení setů na bezpečnost uživatelů. Opotřebení je ten nejzávažnější faktor, který přímo souvisí s bezpečností uživatele.
Vzhledem k neustále probíhajícím zátěžovým testům nejsme nyní schopni určit bezpečnou hranici opotřebení pro uživatele. Proto jsme nuceni prodloužit pozastavení používání a prodeje ferátových setů značky Ocún do ukončení těchto testů, pravděpodobně konce příštího týdne.
Z důvodů příčin smrtelné nehody žádáme všechny subjekty, kteří půjčují ferátové sety značky Ocún, aby nás neprodleně kontaktovali na via.ferrata@ocun.com a do předmětu zprávy uvedli ´Rental´.
Bezpečnostní normy pro tento výrobek neřeší normativně vliv opotřebení a neposkytují metodologii na jeho měření. Dne 6. 9. zasedá v Bernu komise UIAA k problematice bezpečnosti použití ferátových setů. Tohoto zasedání se účastní i náš zástupce. S výsledky jednání, které mohou mít dopad na budoucí bezpečnostní normy, budeme bezprostředně seznámeni.
Omlouváme se všem našim zákazníkům za vzniklé problémy a děláme vše proto, abychom umožnili bezpečné použití ferátových setů značky Ocún. Děkujeme za pochopení.
S jakýmikoli dotazy se na nás obracejte na via.ferrata@ocun.com nebo na +(420) 326 211 714
Váš RP Komponent Team

B. Valentová, tajemnice