Proběhla další metodická akce ČHS

16. 10. 2013 | Rubrika: Vzdělávání

V sobotu 12. října proběhl ve skalní oblasti Srbsko, lom Alkazár, metodický seminář otevřený pro širokou veřejnost - adidas Metodický den ČHS. Účelem semináře bylo rozšířit mezi členy Českého horolezeckého svazu i širokou neorganizovanou veřejnost základní bezpečnostní prvky, jak se pohybovat ve skalách.

adidas Metodický den organizovala Metodická komise Českého horolezeckého svazu. Seminář vedli 4 lektoři z jejích řad, kteří si rozdělili účastníky do skupin podle jejich znalostí a zkušeností s lezením. Mezi přítomnými byli jak úplní začátečníci, tak již zkušenější lezci, kteří si přišli doplnit či občerstvit znalosti, jako je technika uzlů, bezpečné jištění, zakládání štandů, bezpečný pohyb po skále a další, a uvést je do praxe.

Akce se zúčastnilo cca 35 zájemců, část přihlášených účastníků patrně odradil předchozí déšť a ne úplně dobrá předpověď počasí. Nepatrně chladnější počasí přesto přálo konání celé akce a ze strany pořadatelů ji považujeme za akci úspěšnou, která splnila svůj hlavní cíl. Ohlasy účastníků na místě byly také pozitivní, a tak v následujících obdobích budeme s těmito aktivitami i nadále pokračovat.

Jiří Vogel, předseda metodické komise

pozvánka na akci: http://www.horosvaz.cz/metodika-medicina/pozvanka-na-adidas-metodicky-den-chs/