Proběhl metodický den na Drátníku

11. 09. 2020 | Rubrika: Vzdělávání

V sobotu 5. září se konal Metodický den ČHS na Drátníku, který byl zaměřen na základní dovednosti v lezení a byl určen i pro veřejnost.

Na školení dorazilo 19 zájemců, z toho 7 členů ČHS.

Téměř všichni účastníci měli zkušenosti s lezením převážně z umělých stěn, ale již méně účastníků s lezením na skalách.

Tímto byl program uzpůsobený zkušenostem a znalostem všech účastníků.

Nácvik pod skálou   Zakládání 1   Zakládání 2   Zakládání 3

Celý program byl rozdělený do několika bloků.

• navázání sedák/lano a partner check – vzájemná kontrola a komunikace mezi lezci
  • jištění druholezce pomocí jistítka se samosvornou funkcí pro jištění shora a jištění TR
  • jištění prvolezce jistítkem typu reverso, ATC … a přes ½ loďák (což bylo pro mnohé novým)
  • lezení na prvním, cvakání expresek
  • slanění – nácvik slanění a důvody využití prusíku při slanění
  • použití a zakládání postupového jištění - poznatky získané z teorie bylo možné ihned vyzkoušet

Nácvik na sucho

Tomáš Matějka, instruktor ČHS

Dle zpětné vazby od účastníků se metodický den velmi vydařil a splnil tak jejich očekávání.

Kristýna Šmídová, sekretariát ČHS