Pozvánka na vzdělávací kurz pro instruktora  lezení na umělých stěnách

Pozvánka na vzdělávací kurz pro instruktora  lezení na umělých stěnách
18. 01. 2019 | Rubrika: Vzdělávání

Vážení sportovní přátelé,

dovolujeme si Vás pozvat na kurz instruktorů "stěnového" lezení.

Kurz pořádá UK FTVS ve spolupráci s Českým horolezeckým svazem a je určen pro učitele tělesné výchovy, pracovníky domů dětí a mládeže, činovníky mládežnických organizací a provozovatele umělých stěn.

Je velmi intenzivní a skládá se ze dvou víkendových bloků.

Termín:               8. – 10. 2. 2019 a 2. - 3. 3. 2019

Program 1. části:

Pátek:        19:00         zahájení, organizační pokyny

20:00         materiální a technické vybavení, lezecká výzbroj a výstroj, používání uzlů, jisticí pomůcky

Sobota:       9:00          technika jištění, práce s lanem, technika lezení

11:00         technika lezení na umělé stěně - lezení s horním jištěním

12:30         volno na oběd

14:00         stěny, chyty, stavba cest - tipy a zásady; základy

bezpečnosti provozu na umělých stěnách, organizace lezecké hodiny, příprava jistícího stanoviště, nácvik techniky jištění a slaňování

16:00         lezení na umělé stěně - lezení v pozici prvolezce

18:00         zrušení vratného jištění a slanění

Neděle         9:00          historie lezeckého sportu - umělé stěny, školní lezení

10:00         hry a soutěže na stěně

12:00         volno na oběd

13:00         hry a soutěže na stěně

15:00         závěr 1. části kurzu

V druhé navazující části se budou podobně střídat bloky teorie a praxe. Program bude upřesněn později.

Přihlášky: Zájemci zašlou vyplněnou přihlášku nejpozději do 4. února 2019, e-mailem na adresu: pankova@ftvs.cuni.cz a v kopii balas@ftvs.cuni.cz

Sraz všech účastníků je:  pátek 8. února 2019 v 19:00 hod. na Katedře sportů v přírodě v budově UK FTVS Praha, José Martího 31 (blok D, první patro, učebna UD1-1).

Doprava: metrem A na stanici nádraží Veleslavín, dále tramvaji 8 nebo 26 na stanici Vozovna Vokovice. Těsně před zastávkou minete po levé straně velikou žlutou budovu - UK FTVS. Vstupte hlavním vchodem, projděte přes nádvoří do budovy D,vystoupejte do 1. patra a najděte učebnu UD1-1.

Cena:       3 800,- Kč, zahrnuje výuku, vstup na lezeckou stěnu, zapůjčení materiálu a vybavení na lezení, poplatek za licenci. Nezahrnuje ubytování a stravné. Členové ČHS mají 10% slevu.

Ubytování: potřebujete-li zajistit ubytování, vyznačte Váš požadavek na přihlášce. Ubytování lze zajistit v případě volných míst v  areálu UK FTVS - v hostelu cca 250Kč/noc (úhradu provedete v hotovosti při zahájení semináře).

Lektoři:    doc. Jiří Baláš, Ph.D., Mgr. Ladislav Vomáčko, Ph.D., Mgr. Jan Kodejška, Ph.D.

Jiří Baláš