Otevřeli jsme přihlašování do kurzu Trenér B!

Právě otevíráme akreditovaný kurz Trenér sportovního lezení B, který  se skládá ze 120 hodin teoretické výuky, 106 hodin praktické přípravy a  je zakončen zkouškou. Garantkou kurzu je Mgr. Saša Gendová, trenérka mládežnického reprezentačního týmu a týmu VSCM.

340322460_545270104203412_2018304492083338633_n

Obecná, úvodní část kurzu obsahuje informace z oblasti anatomie, výživy, pedagogiky, psychologie atd. Specializační část je zaměřena obecně na sportovní trénink (biomechanika, pohybové vzory, testování, mentální příprava atd.) a samozřejmě na lezecký trénink. Tato nejvýznamnější část kurzu obsahuje např. rozvoj základních složek kondice, periodizaci a plánování v lezeckém tréninku, pravidla koučování na závodech, specifika mentální přípravy atd.

Účastníci se mohou těšit na lektory z řad české trenérské špičky, odborníky z oboru sportovní psychologie i diagnostiky pohybu. Lze jmenovat Josefa Andrle, Nikolu Brandlovou, Břetislava Brodského, Alexandru Gendovou, Jiřího Hájka, Veroniku Jecelínovou, Petra Klofáče, Jindřicha Petříka, Tomáše Soukupa, Gabrielu Vrablíkovou a další.

Výuka bude probíhat na lezeckých stěnách v Praze nebo v Brně.

Kurz nabitý aktuálními informacemi lezeckého tréninku a praktických ukázek je rozdělen do 10 víkendů se zahájením 30. 9. - 01. 10. 2023.

Cena kurzu je 35.000,- Kč. Kurzovné zahrnuje přednášky, vstupy na stěny a výukové materiály.

Úspěšné ukončení kurzu a získání trenérské licence B opravňuje trenéra působit jako trenér reprezentačního družstva, trenér ve vrcholovém sportovním centru mládeže, ve sportovních centrech mládeže, ve sportovních střediscích mládeže a trenér v oddíle ČHS. Dále je oprávněn dozorovat a řídit práci svěřených trenérů C2 a C1.

Kurz Trenér sportovního lezení s licencí B má akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. To znamená, že úspěšní absolventi tohoto kurzu získají osvědčení, na základě kterého mohou získat živnostenské oprávnění – poskytování tělovýchovných a sportovních služeb (živnost vázaná). Platnost získané kvalifikace není časově omezena.

Mezi podmínky potřebné pro přijetí do kurzu patří ukončené instruktorské vzdělání, ukončené trenérské vzdělání úrovně C2 (nebo platné vzdělání C dle starého vzdělávacího systému) a oddílem potvrzená trenérská praxe min. 1 rok. Všechny podmínky pro přijetí do kurzu jsou uvedeny v Trenérském řádu.

Bližší informace naleznete v propozicích. Přihlašování na kurz skrz přihlašovací formulář. Kapacita omezena.

S doplňujícími dotazy se můžete obrátit na vzdelavani@horosvaz.cz.

M. Petrová, ČHS