Na ledové stěně Vír se konal letošní první metodický víkend ČHS

30. 01. 2017 | Rubrika: Vzdělávání

Na ledové stěně ve Víru se 28. a 29. ledna 2017 uskutečnil metodický víkend pod vedením lektorů metodické komise ČHS Radana Keila, Jarmily Schückové a Michala Buřila  zaměřený na techniku lezení v ledu.

IMG_0345

Akce se zúčastnilo v sobotu 36 a v neděli 34 zájemců, kterým byly každý den během  dopoledne  demonstrovány základním metodické poznatky  lezení v ledu – zásady lezení s mačkami a cepíny, technika vrtání ledovcových šroubů a budování postupového jištění. Přes poledne probíhalo lezení s horním jištěním na ledové stěně.

Odpolední program byl zaměřen na techniku budování jistícího stanoviště, zásady jištění a slaňování. Výcvik pokračoval opět lezením s horním jištěním.

Ledové podmínky díky tuhé letošní zimě a obrovskému nasazení členů oddílu HO Vír pod vedením Slávka Matušky byly zcela ideální. Možnosti oddílové půjčovny byly rozšířeny díky stánku firmy Singing Rock, kde bylo možno vypůjčit a otestovat další vybavení. Pro většinu účastníků to byla první zkušenost s ledolezením a po ukončení výcviku komentovali akci velmi pozitivně.

Fotografie najdete v Galerii bezpečnost, medicína na našem webu.

Radan Keil, Metodická komise ČHS