Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Sport

Skály

Vzdělávání

Mládež

Na ledové stěně Vír se konal letošní první metodický víkend ČHS

Na ledové stěně Vír se konal letošní první metodický víkend ČHS
30. 01. 2017 | Rubrika: Vzdělávání

Na ledové stěně ve Víru se 28. a 29. ledna 2017 uskutečnil metodický víkend pod vedením lektorů metodické komise ČHS Radana Keila, Jarmily Schückové a Michala Buřila  zaměřený na techniku lezení v ledu.

IMG_0345

Akce se zúčastnilo v sobotu 36 a v neděli 34 zájemců, kterým byly každý den během  dopoledne  demonstrovány základním metodické poznatky  lezení v ledu – zásady lezení s mačkami a cepíny, technika vrtání ledovcových šroubů a budování postupového jištění. Přes poledne probíhalo lezení s horním jištěním na ledové stěně.

 

Odpolední program byl zaměřen na techniku budování jistícího stanoviště, zásady jištění a slaňování. Výcvik pokračoval opět lezením s horním jištěním.

 

Ledové podmínky díky tuhé letošní zimě a obrovskému nasazení členů oddílu HO Vír pod vedením Slávka Matušky byly zcela ideální. Možnosti oddílové půjčovny byly rozšířeny díky stánku firmy Singing Rock, kde bylo možno vypůjčit a otestovat další vybavení. Pro většinu účastníků to byla první zkušenost s ledolezením a po ukončení výcviku komentovali akci velmi pozitivně.

 

Fotografie najdete v Galerii bezpečnost, medicína na našem webu.

 

Radan Keil, Metodická komise ČHS