Na konci října se konal již 27. ročník Pelikánova semináře

07. 11. 2016 | Rubrika: Vzdělávání

Lékařská komise Českého horolezeckého svazu, Společnost horské medicíny ČR a Medicínska komisia SHS JAMES SR uspořádali dne 29. – 30. 10. 2016 tradiční, již 27. Pelikánův seminář, pořádaný na počest MUDr. Jiřího Pelikána, který v roce 1988 zahynul při výstupu na Annapurnu.

0068

Letošní ročník se konal v Moravském krasu, nedaleko Blanska v hotelu Skalní Mlýn. Více než 60 účastníků a přednášejících vyslechlo 26 velmi dobře připravených přednášek věnovaných horské a cestovní medicíně, první pomoci a záchraně v horách, lavinové problematice apod.

K semináři patřil i zajímavý doprovodný program, např. kurz první pomoci nebo metodický den zaměřený na pobyt na ferratách.

Podrobnosti o průběhu semináře si můžete přečíst ve zprávě J. Kubalové, předsedkyně Lékařské komise ČHS.

Další informace včetně textů přednášek z tohoto i předchozích ročníků naleznete v rubrice Pelikánův seminář.

B. Valentová, sekretariát ČHS