Metodický víkend, ledolezení ve Víru

13. 02. 2019 | Rubrika: Vzdělávání

O víkendu 9.2. – 10.2.2019 se uskutečnil další Metodický den ČHS lezení ledů ve Víru.

V sobotu se metodického dne zúčastnilo 42 zájemců a v neděli se zúčastnilo 44 lidí.

IMG_9281

Zájemci v obou dnech tvořila převážně skupina lezců, kteří neměli zkušenosti s lezením ledů.

V neděli se výcviku zúčastnil i nevidomý lezec Honza z Brna s doprovodem.

Metodický víkend probíhal formou přednášek s praktickými ukázkami výzbroje přímo na ledové stěně.

V dopoledním programu se ukazovala potřebná výzbroj a správné používání materiálu pro lezení v ledu. Účastníci si vyzkoušeli chůzi v mačkách, základní techniku lezení ledů, šroubování ledovcových šroubů od různých výrobců a postupové jištění.

IMG_9288     IMG_9289     IMG_9295

Přes poledne si účastníci vyzkoušeli lezení na ledové stěně na připravených lanech na top rope. Po obědě proběhl druhý blok výuky, kde se ukazovaly a účastníci si opět mohli vyzkoušet tvorbu štandů v ledu, práci s polovičními lany, výrobu abalakových hodin a bezpečné slanění.

IMG_9298     IMG_9306     IMG_9310

Dle ohlasu zúčastněných se metodický víkend líbil a účastníci odcházeli spokojeni s novými poznatky a zážitky.

Po ukončení metodického dne mohli opět uchazeči plně využít lezení na ledové stěně a lézt za umělého osvětlení až do pozdních večerních hodin.

Tímto bych ráda poděkovala všem zástupcům ledové stěny ve Víru za přípravu, podporu, zajištění zázemí a zapůjčení zbraní do ledu a maček pro účastníky metodického víkendu.

Jarmila Schücková, lektor Metodické komise ČHS