Metodický den pro veřejnost - Lezení v Srbsku u Berouna

13. 10. 2020 | Rubrika: Vzdělávání

V sobotu 10.10.2020 se od 10,00 hod. uskutečnil další Metodický den ČHS v lomu Alkazar v Srbsku u Berouna. I přes nepříznivé počasí, kdy od rána pršelo, se akce se zúčastnilo celkem 9 lidí, z toho bylo 7 nečlenů a 2 členové ČHS.

IMG_1846

Zájemci o metodický den z většiny tvořili začínající lezci se znalostmi lezení na umělé stěně, bez zkušeností lezení na skalách, nebo jen se základními zkušenosti ze skal.

Metodický den probíhal formou přednášky s praktickými ukázkami výzbroje (sedák, prsák, helma, rozdělení lan a jejich použití, rozdělení karabiny, druhy a použijí poloautomatů).

Dále probíhaly praktické ukázky jištění prvolezce, dobírání druholezce, zakládání vlastního postupového jištění, správného cvakání expresek, tvorba vlastních štandů, a bezpečného slanění.

IMG_1849   IMG_1850   IMG_1851

Dle ohlasů zúčastněných lezců metodický den splnil to, co měl a zájemci odcházeli spokojeni s novými poznatky.

Bohužel tentokrát nám počasí vůbec nepřálo, tak že jsme všichni byli mokří a zmrzlí, snad nám  příště počasí bude přát více.

Jarmila Schücková, lektor ČHS