Metodický den ČHS v Českém krasu

19. 10. 2015 | Rubrika: Vzdělávání

V sobotu 17. října se uskutečnil další Metodický den ČHS v Českém krasu - v lomu Alkazar na Srbsku. Vzhledem k nepříznivému a chladnému počasí jsme se báli, že účast bude malá, ale nakonec dorazilo celkem cca 20 lidí, někteří přijeli o něco později.

PA170201

Zájemci tvořili skupinu lezců, kteří lezou převážně na umělé stěně a rádi by se dozvěděli něco víc o bezpečném lezení, jištění a slanění na skalách. Metodický den probíhal formou přednášky s praktickými ukázkami výzbroje (sedák, prsák, helma, rozdělení lan a jejich použití, rozdělení karabiny, druhy jistítek, druhy zakládacích jistících pomůcek). Dále probíhaly praktické ukázky jištění prvolezce, dobírání druholezce, zakládání vlastního postupového jištění, správného cvakání expresek a bezpečného slanění. V odpoledních hodinách si účastníci vylezli dvě cesty top rope a vyzkoušeli si bezpečné slanění s prusíkem.

Dle ohlasu zúčastněných metodický den splnil to co měl a zájemci odcházeli spokojeni s novými poznatky.

J. Schücková, metodická komise ČHS

PA170199PA170214PA170184PA170201

Další fotografie si můžete prohlédnout v galerii Metodický den ČHS v Srbsku 2015.