Lezení v Rakousku, v oblasti Hohe Wand

07. 09. 2021 | Rubrika: Vzdělávání

I druhý plánovaný vzdělávací kurz vícedélkového lezení v oblasti Hohe Wand se mohl uskutečnit, proběhl koncem srpna za účasti 10ti členů ČHS. Kurz měl stejnou náplň jako ten předešlý, byl tedy zaměřen na základní pohyb v terénu, na správnou práci s lany, tvoření štandů, bezpečný sestup a slaňování, komunikaci mezi lezci apod.

20210828_104944_resized  20210829_102607_resized

20210828_181150_resized

Nejlépe vždy kurz vystihne hodnocení od účastníků, Soňa napsala:

Co se kurzu jako takového týče, měli jste to supr zorganizovane, vymyšlené i provedené.  Jste profíci a je to vidět. Získala jsem spoustu znalostí, jak správně udělat štand, jak zajistit sebe i druhého a že "pár uzlů" stačí. Loďák, půlloďák a prusík mě nadchly. V jednoduchosti je krása. Byla s Vámi taky supr sranda, máte smysl pro humor a skvělé historky :) Škoda že byl kurz jen na víkend, klidně bych ho prodloužila na týden, moc se mi líbil. Díky moc a těším se na další kurzy :)“

Dal by se shrnout těmito slovy :

Nezačínej aby jsi byl pro ostatní výjimečný. Začni proto že to výjimečné se děje tam, v horách.. „

Za metodickou komisi

Michael „ Miguel“ Hron