Ledolezení s ČHS ve Víru

03. 02. 2014 | Rubrika: Vzdělávání

V průběhu prvního únorového víkendu se na ledové stěně Vír uskutečnil metodický víkend Českého horolezeckého svazu zaměřený na lezení v ledu. Akce se konala pod hlavičkou značky adidas, která je hlavním partnerem ČHS a současně partnerem všech letošních metodických akcí pro lezeckou veřejnost.

Program obou metodických dnů připravili a realizovali lektoři metodické komise Michal Buřil, Radan Keil a Jarmila Schücková pod vedením Emila Ponikelského. I přes to, že původně plánovaný lednový termín musel být kvůli vysokým teplotám zrušen a ani nyní nebyly podmínky ideální, zájemců neubylo a kapacita daná především velikostí ledové stěny byla zcela zaplněna. Jak sobotního, tak nedělního programu se zúčastnilo téměř padesát zájemců o ledolezení; zhruba ve dvou třetinách se jednalo o členy ČHS. Naprostá většina z účastníků neměla s lezením v ledu vůbec žádné zkušenosti a mnohdy ani potřebné vybavení, takže o materiál, který si lze zapůjčit na ledové stěně Vír, i o materiál, který poskytl Singing Rock, byl velký zájem. Soudě z  ohlasů v průběhu akce i po jejím ukončení je zřejmé, že se metodický víkend povedl a stojí určitě v příštím roce za opakování.

V průběhu letošního roku se budou konat ještě tři adidas metodické dny nebo víkendy a všechny budou zaměřeny na bezpečné lezení na skalách. Pozvánky na jednotlivé akce budou včas zveřejněny na webu ČHS.

B. Valentová, tajemnice